Pomáhej tím, že si čteš

Abilympiáda 2016

Abilympiáda 2016

dovednostní soutěž pro děti a mládež s tělesným, smyslovým nebo mentálním postižením

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 27. 4. 2016
Datum ukončení: 5. 9. 2016

Milí mladí čtenáři,

uběhl další rok a rádi bychom Vás opět pozvali na příjemnou květnovou sobotu k nám do „Jedle“ na pražském Vyšehradě na již tradiční Abilympiádu.

Abilympiáda je každoroční celorepublikovou dovednostní soutěží pro děti a mládež s tělesným, smyslovým nebo mentálním postižením s cílem ukázat, že při poskytnutí adekvátních podmínek mohou výkony mladých s handicapem být srovnatelné s výkony mladých lidí bez zdravotního postižení. Soutěží se zde ve 14 různých oblíbených disciplínách (např. keramika, hry na počítači, korálkování, skládání puzzle, cukrářství…)

Děti zde nejen soutěží – mají zároveň jednu z mála příležitostí poznat nové kamarády z celé republiky a navíc letošní ročník má jednu zvláštnost. Koná se přesně v den, kdy se před 700 lety narodila jedna z nejvýznamnějších osobností české historie Karel IV., král český a císař římský. Na uctění jeho památky a přiblížení historie jsme připravili pro návštěvníky Abilympiády jeho symbolickou návštěvu. Král Karel IV. přijde v doprovodu šermířů, hudebníků a tanečníků rozdávat medaile.

Naším cílem je, aby si děti s různým typem zdravotního postižení „užily svůj hezký den“. Příjemnou atmosféru soutěžení se snažíme doplnit pro někoho možná drobnostmi, pro většinu účastníků však důležitými „dílky“, které nakonec složí mozaiku pěkných zážitků a vzpomínek. Mezi ně patří nejen pohoda a úsměvy, ale také zajištění realizace jednotlivých disciplín, občerstvení a drobné ceny pro všechny, kteří se ten den naplno snaží - podle svých možností.

Proto Vás prosíme, abyste nám pomohli získat potřebné finanční prostředky na zajištění letošního ročníku. Za pomoc moc děkujeme.

Garantem pomoci je Nadace Jedličkova ústavu.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT