Pomáhej tím, že si čteš

Aby bylo v nemocnici lépe.

Aby bylo v nemocnici lépe.

pyžama, ložní prádlo, tepláky

Cílová částka: 50 000 Kč
Vybráno: 50 000 Kč
Zařazeno: 16. 1. 2017
Datum ukončení: 3. 2. 2017

Dětské a dorostové detoxikační centrum je oddělení pro léčbu dětí a mladistvých se zkušeností a závislostí na psychotropních látkách. Hospitalizováni jsou zde pacienti do ukončeného 18.roku věku, spodní věková hranice není omezena. Kapacita zařízení je 14 lůžek, a to včetně lůžek dětské intenzivní péče. Pobyt na oddělení je dobrovolný. V léčbě je kladen důraz na posílení motivace ke změně životního stylu, odbornou lékařskou a psychologickou diagnostiku, výběr vhodné následné péče a nasměrování pacientů do další léčby.

Děti se během pobytu účastní intenzivních volnočasových a terapeutických individuálních i skupinových programů, které jsou zaměřeny na získání lepšího náhledu a posílení motivace k další léčbě. Často se jedná o děti, které se do problémů dostaly ne vlastním přičiněním, jsou ze špatně fungujících rodin nebo mají vážné osobnostní problémy. Děti nám mnohdy dopraví Policie České republiky přímo z ulice, poté, co jsou na útěku několik dní, či týdnů, někdy i měsíců. To pak bývají zanedbané, hladové, někdy nemocné. Protože na oddělení přicházejí i děti z běžných, fungujících rodin a my se snažíme minimalizovat viditelné sociální rozdíly, po celou dobu pobytu jsou oblečeny do nemocničního oděvu. Použitý dar bychom proto rádi využili na nákup prádla pro děti (tepláky, pyžama, trička, ponožky, spodní prádlo, ložní prádlo).

Současně bychom dar rádi využili na náklady spojené s výukou základních kuchařských dovedností, zejména na nákup surovin pro vaření a potřebného nádobí, eventuálně mikrovlnné trouby s grilem.

Děkujeme všem za příspěvek, který pomůže dětem překonat jejich velké obtíže a pomůže jim lépe se začlenit do společnosti.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT