Pomáhej tím, že si čteš

Aktivní v každém věku

Aktivní v každém věku

podpora seniorů

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 6. 11. 2016
Datum ukončení: 12. 1. 2017

Klub učitelů seniorů města Havířova je dobrovolné sdružení. V současné době máme 65 členů, kteří se aktivně schází a snaží se udělat vše nejen pro svou psychickou, duševní a především fyzickou kondici, ale zapojujeme se i do společensky prospěšných činností na území našeho města Havířova.

- v rámci akce "Počteníčko s babičkou" čteme denně 1 hodinu včetně sobot , nedělí a svátků na dětském oddělení NsP v Havířově nemocným dětem především pohádky.

-úzce spolupracujeme (takový nepsaný patronát) s Mateřskou školkou Emila Holuba v Havířově, kde s dětmi zdobíme perníčky a vyrábíme ozdoby na stromeček na Vánoce, malujeme kraslice a vyrábíme ozdoby a pomlázky na Velikonoce, "naše" děti nám dělají kulturní vystoupení.

-provádíme přednášky se zeměpisnou, cestovatelskou, historickou a společenskou problematikou v klubech seniorů, na dětském oddělení Nsp v Havířově a v denním stacionáři sociálních služeb v Havířově.

-aktivně se zapojujeme do akcí organizovaných MM Havířova pro kluby seniorů.

Je toho dost co s radostí děláme, k tomu také potřebujeme ale potřebný elán a síly. Od svého založení -na podzim roku 1994 - osazenstvo klubu stárne. V současné době máme průměrný věk členů nad 75 let. Podpořte nás v naší činnosti a pomozte naším členům zůstat aktivní. Načtené peníze použijeme na ozdravný pobyt pro členy klubu a na další akce, které plánujeme.

Moc děkujeme.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT