Pomáhej tím, že si čteš

Asistenční pes Denis

Asistenční pes Denis

asistenční pes

Cílová částka: 200 000 Kč
Vybráno: 200 000 Kč
Zařazeno: 8. 4. 2011
Datum ukončení: 19. 4. 2011

Denis – projekt od štěněte k hrdinovi

Cílem projektu je nákup štěněte plemene labradorský retriever, zajištění jeho výchovy, výcviku, secvičení a předání klientovi.

Našimi klienty jsou lidé částečně nebo zcela upoutaní na invalidní vozík. Asistenční pes jim pomáhá s úkony, které sami nezvládnou. Tito lidé pak získávají nejen samostatnost, ale především sebedůvěru a možnost navazovat kontakty se svým okolím. Cvičit se může jen pes, který má pro svoji budoucí roli vlohy a má chuť pracovat. Žádného psa nelze nutit.

Štěně Denis je od března 2011 svěřen do adoptivní rodiny, která ho naučí základním dovednostem. Denis zde zůstane až do svých 12 měsíců. Až mu bude jeden rok, bude předán do rodiny trenéra. Projde povahovými a zdravotními testy, a pokud je splní, bude zařazen do řádného výcviku. Po vytipování a spárování Denise s konkrétním klientem, se Denis setká se svým budoucím pánem. Pokud si padnou do oka, tak bude Denis trénován přesně podle požadavků a potřeb svého budoucího pána. Celý řádný výcvik probíhá necelý rok. Na konci proběhne několikadenní secvičení, ukončené závěrečnou zkouškou.

A co všechno bude Denis umět?

Podat všechny druhy předmětů (z plastu, skla, dřeva, textilu…); vyhledat a přinést zvonící mobil; otevřít a zavřít dveře; otevřít a zavřít pračku, vyndat prádlo z pračky; rozsvítit a zhasnout světlo; sundat ponožky, rukavice, boty; rozepnout zip na bundě, mikině; stáhnout peřinu, natáhnout peřinu; zvednout ruku na ovladač el. vozíku; přivolat pomoc, pokud klientovi hrozí nebezpečí; zajistit psí první pomoc při epileptickém záchvatu (např. u klienta, který upadne tváří k zemi, tak ho Denis otočí a počká u něj než se probere) a spoustu dalších Pomocné tlapky dovedností.

Pro Denise již byla získána celá částka - Děkujeme.

Garantem pomoci je obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT