Pomáhej tím, že si čteš

Babičko, dědečku, pojďme se potkávat II

Babičko, dědečku, pojďme se potkávat II

aktivity pro seniory

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 3. 6. 2013
Datum ukončení: 9. 9. 2013

Milé děti, i v letošním roce jsme tu s prosbou, udělejte radost babičkám a dědečkům, kterým chybí společnost nebo se cítí nevyužití, a zároveň i dětem, jejichž vlastní prarodiče bydlí daleko a nemohou se tak často potkávat.

Cílem projektu je umožnit seniorům zapojit se do aktivního společenského života, nabídnout své zkušenosti a získávat nové. Pro seniory budou v KC Nová Beseda v Klánovicích, znovu připravována pravidelně různá setkání, přednášky, představení a akce, v rámci kterých budou mimo jiné i děti číst seniorům, senioři dětem a následně si povídat. Akce měla v minulém roce velký úspěch.

Vzájemně se lépe poznáme a pomůžeme obohatit tomu druhému nejen jeho volný čas, ale i jejich vidění světa o nové úhly pohledu.

Děti jsou nadšené, když mohou předvést starším lidem, co všechno umí, a kontakt se seniory jim pomůže i v rozvoji úcty ke stáří. Svými aktivitami přispějí k narušení stereotypu v životě seniorů a vnesou do jejich dnů úsměv a radost.

Senioři mají možnost svůj čas trávit aktivně, získávat nové znalosti a zkušenosti a zároveň přirozenou cestou předávat dětem své bohaté životní zkušenosti. Pocit potřebnosti, souznění a vzájemného obohacování bude krásným dárkem všem zúčastněným.

NADOSAH, o.p.s.

Garantem projektu a provozovatelem kulturního centra Nová Beseda je nezisková organizace NADOSAH, o.p.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT