Pomáhej tím, že si čteš

Babičko, dědečku, pojďme se potkávat - Dva světy

Babičko, dědečku, pojďme se potkávat - Dva světy

podpora akce

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 24. 1. 2017
Datum ukončení: 28. 3. 2017

Pomozte nám propojit dva světy - svět dětí a svět seniorů!

Cílem již pátého ročníku našeho projektu Babičko, dědečku, pojďme se potkávat – Dva světy je probudit u dětí zájem o čtení, umožnit seniorům zapojit se do aktivního společenského života, podělit se o své životní zkušenosti s dětmi a od dětí získávat zkušenosti nové. Vzájemná inspirace, motivace a sdílení by mělo vést k celkovému obohacení všech zúčastněných.

Projekt bude jak pro seniory, tak pro děti velmi atraktivní, neboť patronem každého setkání bude vždy jiný druh živé sovy. Její řeči však rozumí pouze babička nebo dědeček, protože sova přiletěla z pohádkové říše a babičky a dědečci jsou vlastně pohádkové bytosti, které umí krásně číst pohádky a vyprávět příběhy. Když sovička začne houkat (audio nahrávka), babička či dědeček bedlivě poslouchá a vybere ke čtení pohádku, kterou jim sovička poradí. Po přečtení pohádky děti babičce či dědečkovi zazpívají a zahrají, předají namalované obrázky a kytičku a program bude dále pokračovat v klánovickém lese.

Chceme pomoci vychovávat mladou generaci, která si bude vážit starých lidí, bude jim pomáhat, naslouchat jim. Zároveň je naším cílem zpestřit život starých spoluobčanů tak, abychom je mohli nazývat veselými a aktivními seniory.

Garantem pomoci je NADOSAH, o.p.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT