Pomáhej tím, že si čteš

Bazar zimního čtení

Bazar zimního čtení

podpora akce

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 14. 11. 2016
Datum ukončení: 7. 9. 2017

Pomozte nám zorganizovat druhý ročník Bazaru zimního čtení!

Máte doma knížku, ze které jste vyrostli? Sešly se vám někdy na Vánoce dvě stejné knihy jako dárky? Co kdybyste mohli své knížky jen tak vyměnit za jiné nebo darovat méně šťastným dětem?

Každý čtenář má ve své knihovně nějakou knížku, která leží ladem. U nového majitele přitom může povzbudit lásku ke čtení, nebo pomoci dobré věci. Pomáhat ostatním nejen virtuálními kredity, ale i svým oblíbeným majetkem – knížkami – to je hlavní myšlenka charitativního knižního bazaru pro děti.

Na prvním ročníku Bazaru zimního čtení před dvěma lety se vám podařilo vyměnit na 300 knížek a zároveň vybudovat knihovnu pro Dětský domov v Dolních Počernicích. Pro velký úspěch bychom Bazar rádi zopakovali a tentokrát pomohli malým čtenářům z azylového domu, kde přebývají maminky s dětmi bez domova.

Vstupenkou na dobročinný Bazar pro děti a rodiče bude alespoň jedna kniha na výměnu. Každý může přinést knihu podle svého vlastního výběru, roli nehraje stáří titulu, autor, žánr ani jazyk. Akce se zúčastní také ambasadoři projektu Čtení pomáhá a zajímaví hosté ze světa knížek. Bazar se bude konat ve vybrané pražské kavárně. A proč „zimní“? Když venku řádí zima, knížky a horká čokoláda předznamenávají ideálně strávený podvečer.

Více o akci brzy naleznete na stránkách Čtení pomáhá.

Za podporu moc děkujeme!

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT