Pomáhej tím, že si čteš

Čteme pro Kuře - charitativní čtecí maraton

Čteme pro Kuře - charitativní čtecí maraton

šestý ročník čtenářského maratonu

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 2. 11. 2017
Datum ukončení: 24. 2. 2018

Podpořte Kuře v jeho snažení, vždyť přece pomáhá dětem!

Kuře chce pomáhat a potřebuje Vaši podporu.

V pondělí 4. prosince 2017 proběhl šestý ročník čtenářského maratonu v rámci Vánočních trhů na Staroměstském náměstí. Pojďme se k němu připojit a načíst Kuřeti kousek do sbírky, aby mohlo pomáhat více dětem. Když se do toho dáme, určitě mu přispějeme pěknou částkou a můžeme s Kuřetem pomáhat dětem se smyslovým, tělesným a mentálním postižením, dlouhodobě a nevyléčitelně nemocným a dětem, které žijí bez rodičů, nikdo se o ně nestará nebo jim dokonce jiní ubližují.

Komu Kuře v minulých letech pomohlo?

V loňském ročníku Kuře podpořilo 33 celoročních projektů na pomoc ohroženým dětem a šest konkrétních dětí – individuálních žadatelů o přímou pomoc. Více informací o podpořených projektech naleznete zde.

Jedním z tisíců dětí, kterým Kuře pomohlo, je malý Šimonek.

O Šimonkovi natočila krátké video Česká televize, můžete se na něj podívat tady..

Když se Šimonek (dnes dvouletý chlapeček) předčasně narodil, nebylo s ním skoro nic v pořádku. Byl v kritickém stavu, dýchal za něj přístroj, musel podstoupit operaci kvůli vyústění střeva… Zjistilo se, že má velice vzácné a závažné genetické onemocnění.

Součástí onemocnění, kterým malý Šimon trpí, je rozštěp patra, těžké postižení zraku a sluchu, mentální postižení a ochablost svalů, je tedy naprosto odkázaný na pomoc svých nejbližších. Téměř od začátku (asi třetí den po narození malého Šimona) byla pro maminku cenná podpora Centra provázení, velice brzy se dostali také k rané péči EDA, jejíž služby jsou pro rodinu v péči o Šimonka nepostradatelné. (Obě organizace Kuře podpořilo v minulém ročníku sbírky Pomozte dětem.)

Po narození strávil Šimonek skoro tři měsíce v nemocnici, kam za ním rodiče docházeli. Ve svých nynějších dvou letech je Šimon na úrovni tříměsíčního miminka. Základní předpověď je, že by se ve vývoji mohl dostat na úroveň jednoho roku.

Garantem pomoci je NROS.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT