Pomáhej tím, že si čteš

Čtu pro tvůj oběd II

Čtu pro tvůj oběd II

úhrada obědů ve školní jídelně

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 6. 2. 2017
Datum ukončení: 24. 3. 2017

Ahoj čtenáři,

I v dnešní době, kdy je ve školních jídelnách k dispozici na výběr několik hlavních jídel a školní obědy bere většina studentů jako samozřejmost, jsou ve školách děti, které na obědy z finančních důvodů chodit nemohou. Tyto děti jsou potom sociálně vylučovány a tento fakt má celkový výsledek na jejich vzdělání.

Program Obědy dětem zajišťuje nadační fond Drab Foundation a hlavní motivací je snaha pomáhat těm rodinám, jejichž ekonomická situace není dobrá a rodičům neumožňuje ani to, aby platili svým dětem obědy ve školních jídelnách. Chceme pomáhat a také pomáháme těm žákům, kteří mají složitou finanční situaci a řádně plní své školní povinnosti. Priorita tohoto programu je motivovat žáky k lepším výkonům a lepší školní docházce. Tím chceme celoplošně zlepšovat vzdělání v České republice.

 

Pomoc je poskytována prostřednictvím škol tak, aby se obědy dostaly opravdu k dětem, které to potřebují a nemohla tak být pomoc zneužita. O zařazení do programu se tedy musí hlásit přímo škola, ale rodiče mohou školu na tento program upozornit a požádat ji, aby s námi spolupracovala.

Nejčastěji se do programu hlásí děti, kterým se rodiče snaží zajistit základní potřeby, ale měli v životě méně štěstí a finance jim to neumožňují. Dále podporujeme sirotky a v neposlední řadě jsou zde i matky samoživitelky. Rozvedených lidí je okolo 30 procent a z tohoto počtu asi 60 procent otců neplatí povinné alimenty. Žena, která přišla o střechu nad hlavou a musí se třemi dětmi najít rychle náhradní bydlení, má situaci velmi těžkou a to se snažíme změnit.

Drab Foundation se rozhodla v první fázi uhradit 25.000 obědů pro žáky, kteří za svoji finanční situaci nemohou, mají zájem vzdělávat se a rozvíjet svoji osobnost. Školní oběd na jeden den stojí okolo 25,- Kč, takže pokud i vy podpoříte náš projekt, zajistíte dva obědy pro žáky základních škol. Děkujeme!

Čtení pomáhá Čtení pomáhá DRAB FOUNDATION DRAB FOUNDATION

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT