Pomáhej tím, že si čteš

Dílna Gawain

Dílna Gawain

nářadí do dílny

Cílová částka: 80 000 Kč
Vybráno: 80 000 Kč
Zařazeno: 14. 12. 2017
Datum ukončení: 5. 3. 2018

V naší Dílně Gawain, která nese svůj název podle jednoho z rytířů legendárního krále Artuše, pracujeme s 28 lidmi s mentálním, zdravotním a kombinovaným postižením.

Máme textilní a truhlářskou dílnu. Lidé, kteří k nám docházejí, se v těchto dílnách učí různé řemeslné výrobní techniky zpracování ovčí vlny, textilu a dřeva. Trénují a zvyšují si u nás svoje schopnosti, dělají, co je baví a naplňuje, a co zároveň mohou uplatnit v budoucí práci.

Vyrábíme rozmanité krásné výrobky, jako jsou gumičky do vlasů, brože, tkané tašky, míčky, náušnice a dřevěné mísy i misky. Tyto výrobky pak prodáváme na trzích a v obchodech.

Některé dny jsou součástí programu také aktivity na rozvoj řečových, dramatických a pohybových dovedností, kdy provádíme různá řečová cvičení, věnujeme se pohybovým aktivitám, jindy zase malujeme pod dohledem naší arteterapeutky, nebo společně zpíváme v naší „kapele“ Gawain Ansámbl.

Původně jsme byli především textilní dílna, ale od roku 2014 jsme službu rozšířili o dřevodílnu a vybavili ji nejnutnějším nářadím. O práci se dřevem je veliký zájem ze strany uživatelů naší služby, především muži jsou nadšení z celého procesu výroby, na jejímž konci je překrásná dřevěná mísa jako odměna za jejich píli a nasazení. Postupem času se ukazuje, že nám ve dřevodílně chybí důležité pracovní pomůcky, a proto bychom rádi dřevodílnu dovybavili o kvalitnější nářadí a stroje jako jsou: dřevěné palice, dláta, ochranné pomůcky, pokosová pila, aku šroubovák a další stroje, které nám pomohou v naší truhlářské činnosti.

Budeme rádi, pokud nás podpoříte a pomůžete nám zlepšit naše výrobní možnosti a podmínky.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT