Pomáhej tím, že si čteš

Ekocentrum Zvířecí pohoda

Ekocentrum Zvířecí pohoda

vytvoření bezbariérového přístupu v ekocentru

Cílová částka: 90 000 Kč
Vybráno: 90 000 Kč
Zařazeno: 27. 4. 2018
Datum ukončení: 25. 6. 2018

Velmi Vás prosíme o pomoc pro naše ekocentrum Zvířecí pohoda, z.s., které se nachází v prostorách zemědělské usedlosti v malebné vesničce Bzová, v krásné krajině CHKO Křivoklátsko. Jeho součástí je několik desítek domácích a hospodářských zvířat, která byla dříve běžnou součástí venkova.

V rámci prohlídek ekocentra se návštěvníkům snažíme přiblížit život hospodářských zvířat takový, jaký kdysi na vsi býval. V dnešní době zažívají hospodářská zvířata velmi bolestné chvíle. Tím, že návštěvníkům ukazujeme hospodářská zvířata zblízka, mohou si je hladit, krmit a pečovat o ně, jim pomáháme, aby každý člověk pochopil, že zvíře je tvor, který cítí a který potřebuje určité podmínky ke svému spokojenému životu. Kromě návštěvníků u nás provádíme i děti z mateřských, základních a středních škol a dozvídají se od nás mnoho zajímavostí z chovu a života hospodářských zvířat Také se staráme o opuštěná zvířata. Nejčastěji pečujeme o malá koťátka, ale také o pejsky, které někdo vyhodil nebo jim zemřel majitel. Všem po nějaké době najdeme nový domov. A jsou to chvíle, které nás těší a také dávají naší činnosti smysl.

V našem ekocentru dále našli domov koně, kteří jsou staří nebo zranění. Tito hodní a ušlechtilí tvorové dělají velikou radost malým i velkým návštěvníkům. Celkem se staráme o 15 koní.

Věnujeme se kroužkům pro děti a naše fyzioterapeutky u nás pomáhají dětem i dospělým prostřednictvím hřbetu koně takzvanou hipoterapií. Naše programy  využívají zdarma dětské domovy, organizace pečující o zdravotně postižené děti a dospělé a  rodiny pečující o děti s postižením nebo rodiny, které  tíží špatná finanční situace.

Velmi nás však v naší činnosti omezuje nepřístupný terén v prostorách ekocentra od podzimu do jara. Nemáme zpevněné plochy, a jakmile začne podzimní deštivější počasí, tak musí být ekocentrum uzavřeno, z důvodu kluzkého povrchu v podobě téměř všudypřítomného bláta. Lidé, kteří jsou odkázáni na pohyb s invalidním vozíkem, se k nám od podzimu do jara proto nemohou dostat.

Úpravy terénu a s tím související vytvoření bezbariérového přístupu v podobě zpevněné plochy s chodníky by nám umožnily mít ekocentrum celý rok otevřené, nepřerušovat naši činnost pro veřejnost  a hlavně by tyto úpravy umožnily bezpečný pohyb návštěvníkům.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT