Pomáhej tím, že si čteš

Elektrický vozík pro Vaška

Elektrický vozík pro Vaška

elektrický vozík

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 6. 12. 2017
Datum ukončení: 21. 1. 2018

Ahoj děti,

jmenuji se Vašek a zanedlouho mi bude 23 let. Nemůžu chodit, mám problémy s dýcháním a jsem závislý na dýchacím přístroji. Sám se nenajím, ani nenapiju a jsem odkázán na pomoc druhých prakticky 24 hodin denně. Důvod? Mám duchennovu svalovou dystrofii, při níž mi postupně ochabuje svalstvo.

Přes všechny tyto problémy se snažím žít naplno. V roce 2015 jsem maturitou zakončil střední školu, obor Ekonomika a podnikání. Miluji přírodu, zajímám se o sport a mám spoustu snů. Například bych chtěl začít hrát powerchair hokej, je to jediný kolektivní sport pro lidi s nejtěžšími handicapy.

 

K tomu ale nemám sílu. Moje nemoc mi v posledních dvou letech znesnadňuje i řízení mého invalidního elektrického vozíku. Jsem tak méně soběstačný. Mám problémy s řízením vozíku nejen na nerovném terénu, ale i při jízdě po rovině.

Aby se aspoň některé moje skromné sny splnily, potřebuji nový elektrický vozík se speciálním micro joystickem. Ten se dá ovládat jedním prstem a vyžaduje sílu pouze 10-15ti gramů. Pro vaši představu, je to jako byste se snažili zvednout 3 kostky cukru. Pomocí tohoto joysticku a bluethooth lze ovládat i počítač nebo chytrý telefon.

Proto bych vás chtěl moc požádat, pomozte mi čtením získat nový elektrický vozík. Budu soběstačný, budu se moct pohybovat bez pomoci druhých a hlavně, začnu konečně se svými kamarády hrát powerchair hokej.

Vašek

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT