Pomáhej tím, že si čteš

Handbike – kolo pro vozíčkáře

Handbike – kolo pro vozíčkáře

handbike

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 9. 4. 2018
Datum ukončení: 5. 6. 2018

Jezdíte rádi na kole? Představte si, že byste najednou nemohli hýbat nohama a všechno, co vám do té doby přišlo automatické, je velký problém. Natož pak jízda na kole!

Podobné pocity mají lidé na vozíku. Ale i když se to zdá neuvěřitelné, možnost vyjet si na takový výlet existuje. Vozíčkáři mohou využívat speciálně upravené kolo, které se nazývá handbike. Místo nohama ho ovládají rukama. Je to sice dřina, ale svoboda pohybu, projížďka přírodou s přáteli, rodinou či jen tak, za to stojí.

Do Centra Paraple bychom rádi jeden takový handbike pořídili. Bude sloužit vozíčkářům přímo v Centru Paraple i při aktivitách mimo něj.

Proč ho potřebujeme?

Pohyb je pro vozíčkáře moc důležitý, zlepšuje jejich kondici a pomáhá k dobré náladě. Bohužel takto speciálně upravené kolo není levné, stojí více než 100 000 Kč. Proto je důležité, aby si vozíčkáři jízdu na něm vyzkoušeli a zjistili, jestli jim vyhovuje. Potom se mohou rozhodnout, jestli si ho koupí i pro sebe domů.

Co děláme?

Když se člověk dostane na vozík, vše se pro něho změní a musí se naučit dělat věci jinak. V Centru Paraple jim s tím pomáháme. Vozíčkáři k nám přijíždí na rehabilitační pobyty a pořádáme pro ně nejrůznější pohybové aktivity. Společně jim ukazujeme, jak si mohou z postele přesednout na svůj vozík, jak řídit auto, jakým způsobem dál sportovat a žít.

Děkujeme, že s vaší pomocí budeme moci handbike pořídit!

Garantem pomoci je Centrum Paraple, o.p.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT