Pomáhej tím, že si čteš

Handbike

Handbike

speciální kolo pro vozíčkáře

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 6. 12. 2016
Datum ukončení: 15. 1. 2017

Jezdíte rádi na kole? Představte si, že nemůžete hýbat nohama, a přesto byste si rádi vyjeli na výlet. Taková možnost existuje. Vozíčkáři mohou využívat speciálně upravené kolo, které se nazývá handbike. Místo nohama ho ovládají rukama. Je to sice dřina, ale projížďka přírodou s rodinou a kamarády za to stojí.

Do Centra Paraple potřebujeme jeden takový handbike značky Alois Praschberger pořídit. Tento sportovní handbike je vhodný právě na výlety do přírody. Bude sloužit vozíčkářům, kteří jsou u nás na rehabilitačním pobytu a těm, kteří s námi pojedou na cyklistický kurz, aby si jízdu na něm vyzkoušeli.

Proč ho potřebujeme?

Pohyb je pro vozíčkáře moc důležitý, zlepšuje jejich kondici a pomáhá k dobré náladě. Bohužel takto speciálně upravené kolo není levné, stojí více než 100 000 Kč. Proto je důležité, aby si vozíčkáři jízdu na něm vyzkoušeli a zjistili, jestli jim vyhovuje. Potom se mohou rozhodnout, jestli si ho koupí i pro sebe domů.

Co děláme?

Když se člověk ocitne na vozíku, vše se pro něho změní a musí se naučit dělat věci jinak. V Centru Paraple jim s tím pomáháme. Vozíčkáři k nám přijíždí na rehabilitační pobyty a pořádáme pro ně nejrůznější kurzy. Společně jim ukazujeme, jak si mohou z postele přesednout na svůj vozík, jak řídit auto nebo jakým způsobem dál sportovat.

Moc děkujeme, že nám na tento handbike přispějete.

Centrum Paraple

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost, která pomáhá lidem s poškozením míchy. S klienty tu na sociálně rehabilitačních pobytech a při ambulantních návštěvách pracuje zkušený tým terapeutů, kteří mu pomáhají rozvíjet jeho schopnosti tak, aby dosáhl co největší samostatnosti.

Garantem pomoci je Centrum Paraple, o.p.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT