Pomáhej tím, že si čteš

Hrát si chtějí všechny děti, i ty s postižením

Hrát si chtějí všechny děti, i ty s postižením

vyuková aplikace

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 16. 5. 2016
Datum ukončení: 15. 7. 2016

Všechny děti si chtějí hrát. Ale některé děti si nemohou hrát s běžnými hračkami,  protože hodně špatně vidí - a některé to mají ještě složitější, protože nemohou mluvit a říci tak mamince, s čím si chtějí hrát. Ale i koukání a dovednost vyjadřovat se je možné trénovat.

Hra podle Elišky

Podle jedné holčičky, která se jmenuje Eliška, jsme pojmenovali aplikaci na tablety iPad, se kterou se bude nejen Eliška, ale i další děti s postižením učit nové dovednosti a zároveň trénovat zrak a možnost vyjadřovat se.  Elišku baví zvláštní zvuky, třeba skřípání dveří, cinkání zvonku nebo vypouštění vody ve vaně. To všechno ji zaujme a pomáhá soustředit její nedokonalé oči a pozornost k tomu, co se ve hře děje. Čím více se Eliška soustředí na hru a své oči zapojuje, tím lépe se může naučit rozumět tomu, na co se dívá. Obrázky ve hře budou jednoduché, barevně výrazné a na tmavém pozadí, aby je snadněji pochopila. Hra bude zajímavá natolik, aby Elišku bavila a aby trénovala její schopnost udržet zrakovou pozornost.

Hra sice bude vypadat jako hra pro "mrňata", přestože Elišce už je 10 let, ale ona i další její spolužáci na speciální škole mají před sebou ještě hodně práce a koukání, aby se naučili každodenním opakováním komunikovat s okolním světem a lépe mu rozumět. Všechny tyto děti budou mít z nové hry, která je přesně pro ně na míru, velký užitek!

Hra podporuje ranou péči pro další děti.

Aplikaci bude vlastnit organizace EDA, která se věnuje rané péči o rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením. Přestože bude aplikace vyvíjena s ohledem na tyto děti, bude zábavná a užitečná i pro jejich zdravé vrstevníky nebo mladší kamarády. Kdokoli si bude moci tuto hru koupit, a podpořit tak činnost EDY.

EDA bude moci díky výnosu z prodeje podporovat další rodiny s dětmi, které se narodily s postižením.

Budeme se snažit, aby si již koncem roku 2016 mohla Eliška i další děti s aplikaci hrát.

Moc děkujeme za podporu!

Garantem pomoci je Nadace Leontinka.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT