Pomáhej tím, že si čteš

Jak může přírodní mýdlo zachránit prales v Africe?

Jak může přírodní mýdlo zachránit prales v Africe?

provoz vzdělávacího a školícího centra v Kamerunu

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 28. 10. 2017
Datum ukončení: 13. 12. 2017

Milé děti,

díky Vám se nám povedlo naučit studenty kamerunské Školy v mlze číst, psát, počítat. Vysázeli jsme tisíce stromů a naučili 20 místních farmářů včelařit. Situace v Kamerunu se od našeho posledního společného projektu výrazně zhoršila a země se naneštěstí dostává do hluboké krize, která negativně ovlivňuje život velké části Kamerunců. Už rok stávkují učitelé a právníci a dožadují se toho, co si zaslouží. Je pro nás i proto mnohem těžší přiblížit se k cíli naší mise a snu – zachránit horský mlžný les v Kedjom-Keku. Pokud chceme uspět v těchto složitých časech a les nejen zachránit, ale i velkou část obnovit, musíme soustředit veškerou naši energii na zlepšení životních podmínek místních farmářů.

Abychom rozšířili náš záběr, zaměřujeme se v našem horském vzdělávacím a školicím centru na široké spektrum alternativních druhů obživy, ze kterých si mohou farmáři vybrat. Nejdůležitejší je, aby si mohli vše vyzkoušet vlastníma rukama. Musí poznat, že mohou včelařit, pěstovat ovoce, vyrábět svíčky a mnoho dalšího. Po dobu dlouhých pěti let jsme zaměstnávali až patnáct domorodců, kteří tak mohli snadno uživit své rodiny a zajistit svým dětem dobré vzdělání. Od začátku stávky v listopadu 2016 se v Kamerunu i nám velmi zhoršila ekonomická situace a stát dokonce několikrát až na tři měsíce odpojil část země od internetu a tedy i od spojení se světem. V tuto chvíli se proto o naše centrum stará, na přechodnou dobu, osm dobrovolníků z komunity Kedjom-Keku ve spolupráci s našimi místními partnerskými organizacemi. Abychom snížili náklady na provoz, domluvili jsme se s nimi, že budou po dobu půl roku pracovat za stravu. To činí 50 000 Kč.

Druhá polovina, tedy 50 000 Kč, bude využita na 6 seminářů a školení. Rádi bychom naučili až 150 domorodých farmářů vyrobit si přírodní mýdlo a tělový krém, které všichni používají a musí si je draho kupovat. Chceme je také naučit sázet stromy, aby si mohli založit svůj ovocný sad i obnovit les v pramenných oblastech. Ty bez stromů rychle vysychají a lidé tak nemají v období sucha dostatek vody na pití, vaření i zavlažování polí.

Budeme velmi rádi, když nám pomůžete v naší snaze učinit jiné lidi spokojenějšími a šťastnějšími.

Děkujeme,

Vaše Kedjom-Keku

Garantem pomoci je Kedjom-Keku z. s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT