Pomáhej tím, že si čteš

Když čtení a hudba pomáhají spolu

Když čtení a hudba pomáhají spolu

specializovaná péče o nemocné s roztroušenou sklerózou

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 2. 7. 2017
Datum ukončení: 28. 11. 2017

Pojďme pomoci spolu s Pražskou Philharmonii Domovu svatého Josefa v Žirči, který se specializuje na péči o nemocné s roztroušenou sklerózou.

Roztroušená skleróza je nemoc která ovlivňuje schopnost nervových buněk (neuronů) v mozku a míše spolu vzájemně komunikovat. Když, spolu mozkové buňky špatně spolupracují, je člověk šíleně unavený. Někdy tak, že ani nevidí, někdy tak, že mluvit mu dělá potíž. A někdy tak, že ani nohy se neumí spolu domluvit, aby dělaly řádné kroky a člověk ztrácí nad nimi kontrolu. Protože nemoc někdy potká i holku, co je mámou nebo kluka, co je tátou, je potřeba udělat vše, aby hlava nezlobila a oni si zase mohli hrát s dětmi, číst knížky a chodit třeba do lesa sbírat šišky.

Domov svatého Josefa v Žirči je jediné lůžkové zařízením v ČR, které nemocným s roztroušenou sklerózou pomáhá. Domov poskytuje komplexní zdravotní a sociální služby. Nabízí zapůjčení pomůcek a poradenství. Stará se prostě o vše, co pomůže nemocným zlepšit jejich zdravotní stav, či jim ulehčit v každodenním životě.

Pražská Filharmonie umí pomoci hudbou, tím že zorganizuje takzvaný benefiční koncert. A my můžeme pomoci čtením. Pojďme vyčíst peníze na podporu Domova svatého Josefa v Žirči a pomozme maminkám a tatíkům, kterým zkřížila cestu životem tahle nemoc.

Garantem pomoci je Prague Philharmonia, Nadační fond Bělobrádek a Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT