Pomáhej tím, že si čteš

Když dílna praská ve švech

Když dílna praská ve švech

rekonstrukce dílny pro lidi s handicapem

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 2. 5. 2016
Datum ukončení: 27. 9. 2016

Jsme sociálně – terapeutická dílna pečující o 12 „jiných“ lidí, lidí s mentálním, fyzickým a kombinovaným handicapem. Nabízíme jim práci v tkalcovské dílně, malé dřevodílně a dále pečujeme o školní zahradu. Vyrábíme tašky, koberce, penály, polštáře, hračky a jednoduché tkalcovské pomůcky. Účastníme se také různých kulturních a společenských akcí a společně trávíme 1týden letní dovolené.

Fungujeme již 10. rokem na pražském Opatově v budově ZŠ a SŠ waldorfské pro děti s mentálním handicapem v prostorách bývalého služebního bytu. Tento prostor je pro tolik lidí dost stísněný, zvláště proto, že je mezi námi také 5 vozíčkářů. Někdy je v naší dílně doslova hlava na hlavě. Obědváme často na etapy, protože se nevejdeme všichni do kuchyňky. Situace by se dost zlepšila, kdybychom ubourali některé stěny a propojili tak prostor rozdělený na jednotlivé místnosti.

Proto jsme se nakonec rozhodli udělat rekonstrukci dílny. Nechali jsme si zpracovat projekt na úpravu dílny a nyní bychom rádi přistoupili k její realizaci. Peníze získané prostřednictvím „Čtení pomáhá“ využijeme na první etapu tohoto projektu. Moc děkujeme za podporu.

Garantem pomoci je dílna JINAN.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT