Pomáhej tím, že si čteš

Když pomoc míří kam má

Když pomoc míří kam má

laserová zvuková puška pro biatlon zrakově postižených

Cílová částka: 95 000 Kč
Vybráno: 95 000 Kč
Zařazeno: 3. 7. 2017
Datum ukončení: 29. 11. 2017

Milé děti,

určitě jste si někdy na pouti zkoušely vystřelit papírovou růži. Co jste k tomu potřebovaly? Přece pušku... a pak taky vidět, kam míříte.

Víte ale, že i nevidomí se mohou naučit střílet?

Potřebují k tomu speciální zvukovou pušku, která míří na terč laserovým paprskem. Jak nevidomý pozná, že zamířil správně? V připojených sluchátkách poslouchá signalizační tón a čím blíže terči zamíří, tím vyšší tón se ozve. Pak už je jen na něm, zda správně „vidí ušima“ a na kolik bodů se trefí, či zda mine.

Zvuková střelba je jednou z disciplín biatlonu zrakově postižených – už v roce 2014 se pět zrakově postižených zúčastnilo zimních závodů v Norsku a odvezlo si odtamtud 7 medailí!

Proč zvukovou pušku potřebujeme?

Zrakově postižení jsou při sportování ve velké míře odkázáni na pomoc svého okolí, kamarádů či rodičů. Spolek Jeden na jednoho pomáhá těmto postiženým sportovcům a jako první v České republice získal certifikaci pro zvukovou střelbu – momentálně mu ale plně funkční zvuková puška chybí.

Aby nás však nevidomí sportovci mohli reprezentovat na závodech, potřebují trénovat, zlepšovat se a připravovat. Prosíme vás tedy, abyste nám pomohli vybrat peníze na novou zvukovou pušku – díky vám se budou moci talentovaní zrakově postižení sportovci zúčastnit i příštích paralympijských her v Jižní Koreji v roce 2018, překonat svůj handicap a odvézt si kromě sportovních zážitků třeba i medaili!

Ukázku střelby si pusťte tady:

Garantem pomoci je Nadace Leontinka.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT