Pomáhej tím, že si čteš

Knížky a knihovny pro Maasai Academy

Knížky a knihovny pro Maasai Academy

knihovny a knihy

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 22. 4. 2017
Datum ukončení: 20. 3. 2017

Ahoj všem, kteří rádi čtete!

Představte si, že daleko v Africe není vůbec jednoduché sehnat si knížku nebo časopis. Nebudete tomu možná ani věřit, ale děti ve školách nemají dokonce ani učebnice pro sebe! Musejí se o ně dělit se svými kamarády.

Přečtěte si příběh Masajské základní školy, a když se rozhodnete přispět, věřte, že malí afričtí čtenáři budou nejšt’astnější světě svět'oucím. :)

S díky Lejla Abbasová

Maasai Academy je škola, která byla založena v roce 2008 masajskými rodiči, kteří si přáli získat lepší vzdělání pro své děti. V roce 2010 vzniká nezisková organizace Red Tribe, kterou zakládá v místě žijící manželský pár Hennie a Becca Marais. Cílem organizace je spolupráce a citlivá podpora komunity, která žije tradičním způsobem života, v odlehlé oblasti na hranicích s Tanzánií.

Od svého vzniku se škola velmi rozrostla a poskytuje tak vzdělání pro děti od školkového věku až do 7. třídy. Přes velkou a stálou podporu dárců je škola stále ve fázi výstavby. Třídy se dokončují jedna po druhé a postupně se podařilo vybudovat například kuchyň, velkou zásobovací místnost nebo hřiště pro děti.

Maasai Academy trpí chronickým nedostatkem učebnic a vzdělávácích materiálů. Jednu učebnici často užívá více dětí, proto si je děti nenosí domů, ale nechávají je ve třídách. Ve třídách ale chybí úložné prostory, kvůli tomu se učebnice brzy ničí.

Maasai Academy by proto ráda nejen dokoupila nové učebnice, knihy a výukové materiály, ale také by v každé třídě nechala postavit adekvátní úložné prostory. Buď menší knihovnu nebo policový systém.

Pomůžeme?

Garantem pomoci je ASANTE KENYA.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT