Pomáhej tím, že si čteš

Léčba ušitá na míru

Léčba ušitá na míru

léčba a diagnostika pro onkologicky nemocné děti

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 7. 9. 2018
Datum ukončení: 17. 10. 2018

Česká dětská onkologie patří dnes ke špičkám v Evropě i na světě, na což jsme právem velmi hrdí. Každým rokem je v ČR diagnostikováno až 350 nových dětských nádorových onemocnění, téměř polovina z nich na Dětské onkologii Fakultní nemocnice v Brně. V polovině 80-tých let jsme měli 15-20 % přežití onkologicky nemocných dětí, dnes jsme na více než 80 procentech.

Avšak klasickáléčba používaná u dospělých - chemoterapie a radioterapie - má zejména v dětském věku svoje nežádoucí účinky. Hlavním problémem jsou dnes pozdní následky zhoubného nádoru a jeho léčby v dětství. Dítě se nám ve velké většině případů podaří vyléčit, ale díky toxicitě dnešní onkologické léčby musí pacienti v dospělosti čelit dalším problémům, včetně třeba dalšího zhoubného nádoru. Pokrok v léčbě dětských nádorů se v posledních 5-10 letech navíc významně zpomalil, protože, na rozdíl od dospělé onkologie, děti představují velmi malý trh pro farmaceutické firmy. Děti mají velmi odlišné typy nádorů,než dospělí a farmaceutické firmy nejsou motivovány k tomu, aby vyráběly léky specifické pro dětské pacienty.

Vzhledem k velmi omezené pozornosti a podpoře státu není pokrok v léčbě dětských nádorů reálný bez finanční pomoci dárců, kterým osud onkologicky nemocných dětí není lhostejný.

Za vaši pomoc budeme moc vděční a přejeme krásné chvíle strávené s knihou a myšlenkou, že tím, že čtete, i pomáháte.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT