Pomáhej tím, že si čteš

Maraton čtení 2016

Maraton čtení 2016

čtení pro radost

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 30. 9. 2016
Datum ukončení: 27. 3. 2017

Co se třeba zkusit učíst?

Ne, to po vás samozřejmě nechceme. Pokud ale podpoříte společně s námi Maraton čtení, tak se určitě jděte podívat do Vaší knihovny a zúčastněte se také.

Maraton čtení 2016 – 6. ročník

Cílem Maratonu čtení je dosáhnout toho, aby v průběhu Týdne knihoven, který se letos uskuteční v říjnu, veřejné knihovny nabídly svým čtenářům a dalším návštěvníkům setkání s co největším počtem autorů, ilustrátorů a překladatelů hezkých knížek. Bude se jednat o různá setkání, diskuse, besedy s autory a zejména autorská čtení ve vašich veřejných knihovnách.

Největší pozornost bychom rádi soustředili na autory, jejichž díla byla v letošním roce nebo v minulosti oceněna nebo nominována do soutěže o nejlepší českou knihu Magnesia Litera. Organizátoři Magnesie Litery vyzvou nominované autory, aby se rozjeli do knihoven a seznámili mladé čtenáře se svými krásnými příběhy.

Každá veřejná knihovna může požádat o finanční podporu na úhradu jízdného a honoráře vystupujícího autora či přednášejícího. Celková výše finanční podpory, která bude rozdělena mezi knihovny, bude činit 100 000,- Kč. Maximální částka přidělená jedné knihovně bude 3 000 Kč. V uplynulých letech vystupovali s finanční podporou v Maratonu čtení spisovatelé – Ivona Březinová, Markéta Pilátová, Markéta Baňková, Petra Hůlová, Petra Soukupová, Ivan Klíma, Arnošt Goldflam, Martin Ryšavý, Pavel Šrut, Lucie Seifertová, Michal Ajvaz, Renáta Fučíková, Jiří Stránský, Daniela Krolupperová, Iva Procházková a mnoho dalších autorů.

Přejeme hezké zážitky při veřejných čteních a besedách s oblíbenými autory, děkujeme a těšíme se na Vás.

Více informací na www.skipcr.cz.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT