Pomáhej tím, že si čteš

Michalka

Michalka

neurorehabilitačni pobyt a inhalator

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 13. 12. 2016
Datum ukončení: 11. 1. 2017

Dobrý den,

rádi bychom se představili: jsme úplně normální běžná rodina s dvěma dětmi, Anetkou a Michalkou. I když... Nejspíš by někdo řekl, že úplně běžná ne, ale snažíme se, jak můžeme. Jmenujeme se Petráčkovi a jsme rodina v běžné kombinaci 2 dospělí, 2 děti. Jen naše nejmladší dcera Michalka neměla tolik štěstí při porodu, už narození bylo problematické. Ale to už je 6 let a nyní je Míša skoro školačka – navštěvuje v ZŠ Novoborská přípravnou třídu. Zde se zrodil nápad dětí a skvělého učitelského sboru spolu s paní ředitelkou podat Míše pomocnou ruku k rehabilitacím, o kterých jsme si mysleli, že jsou pro nás z finančních důvodů nedostupné. I když jsou velmi účinné, jsou velmi nákladné. Ale velmi nás příjemně překvapilo a potěšilo, jak jsou děti ochotné pomáhat, to je úžasné a moc jim všem děkujeme - pochopitelně nejen dětem, nic by se nepodařilo dotáhnout tak daleko, nebýt paní ředitelky a celého učitelského sboru.

A teď trochu podrobněji o Míše, jak se zapojujeme s rodinou a jiné informace, které by mohly být zajímavé.

Michalka je 6 letá nechodící a sama nesedící vitální holčička s diagnozou DMO kvadrupareza. Tuto diagnozu Míše dali lékaři po prvním roce života. Narodila se předčasně a po běžné sono kontrole hlavy (která se dělá všem nedonošeným) se vyskytl první problém – cystická periventrikulální leukomalacie. Cvičit Vojtovou metodou jsme s Míšou začali od prvních měsíců, hned, jak jen to bylo možné. Do jejích zhruba tří let se stále vyskytovaly komplikace s močovými cestami, dýcháním a záněty středouší v celkem silné intenzitě.

Michalka je pod dohledem nejen paní dr. neuroložky, ale i nefroložky, ortopeda a očního lékaře.

Asi od roku a půl věku Míši jsme pravidelně 2x ročně začali jezdit do dětské léčebny Vesna v Janských Lázních, kde se její stav vždy zlepší (když jen o malý krůček, pro nás je to veliký skok a odměna za práci). Dále jsme začali navštěvovat soukromé rehabilitace - je to vždy týdenní intenzivní cvičení, taktéž max. 2x do roka (je to dost finančně náročné). Objevili jsme také plavání pro handicapované, kam chodíme 1x týdně, dále 2x ročně jezdíme na hipporehabilitační pobyt s canis terapií a muzikoterapií a 1x ročně jezdíme na monoski – lyžovat. Do toho se snažíme s Míšou a její 11 letou sestřičkou Anetkou zapojit i běžné radovánky jako bruslení nebo jízdu na kole (s Míšou do letošního roku v cyklovozíku, od letošního jara zkoušíme, zda bude zvládat speciální kolo – tříkolku pro handicapované).

V běžných dennch činnostech nám pomáhají i různé kompenzační pomůcky, za hlavní je považován mechanický vozík. Dále Míše slouží speciální židlička k sezení a také vertikalizační stojan, který je ale bohužel neskladný, a tudíž jej nemůžeme vozit s sebou, když jedeme na různé pobyty. Byl by velmi užitečný i do školy, kde by změna polohy byla velice pozitivní pro rozvoj i vývoj a následné zlepšení celé motoriky. Proto bychom rádi sehnali finance na cestovní skládací vertikalizační stojan, který už nám bohužel pojišťovna neuhradí.(pojišťovna hradí pouze 1 na 10 let). A také nám zatím do této doby nedosažitelnou terapii v tzv.: „Kosmickém oblečku“. Aby tato terapie byla účinnější, je třeba ji opakovat nejméně 2x. Cena jedné terapie na neurorehabilitační klinice Axon v Praze činí 62 800,- Kč za 26 dní intenzivního cvičení. Každá, i jen maličká pomoc, nás tedy velmi potěší, protože pomůže Míše v dalším rozvoji.

Jsme velmi vděčni za vaši pomoc a ještě jednou moc děkujeme.

Michalka s maminkou Zuzanou, sestřičkou Anetkou a tatínkem Michalem

Garantem pomoci je VDV - Nadace Olgy Havlové.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT