Pomáhej tím, že si čteš

Moje místečko

Moje místečko

vybavení pokojů novým nábytkem Dětský domov Pyšely

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 24. 2. 2016
Datum ukončení: 7. 5. 2016

Dětský domov Pyšely. V minulém roce jsme díky projektu „Čtení pomáhá“ prožili báječné prázdniny. Děti si z akcí financovaných vaší zásluhou přivezly spoustu krásných zážitků .

V tomto roce jsme se rozhodli zaměřit svou pozornost na prostředí, ve kterém děti vyrůstají. Každý chce mít doma nějaké svoje místečko, které je jen jeho a slouží nejen k ukládání věcí potřebných, ale zároveň, pro dospělé, nepotřebných hloupostí. Děti však vědí, že jsou to ty nejdůležitější poklady. Pro děti, které žijí doma s mámou a tátou je zcela běžné, že mají svůj pokojíček nebo v něm bydlí se svými sourozenci. Rodiče pokojíček vybaví nábytkem, který je ušitý na míru jeho obyvatelům, tedy vám dětem.

Naše děti jsou stejné, jako všechny ostatní. Také mají rády svoje místečko. Bohužel pokoj nesdílí pouze se svým sourozencem, ale i s jinými dětmi. Často je tím dětským místečkem především skříň nebo psací stůl. Děti se v dětském domově často střídají a není možné, abychom s každým novým obyvatelem měli i nové vybavení nábytkem. To, které máme nyní, je značně opotřebované.

V této době je v  domově spousta dětí mladších 15 let. Mezi nimi 8 dětí, které chodí do mateřské školy. Chtěli bychom, aby vyrůstaly v hezkém prostředí. Proto bychom finanční prostředky z projektu použili na nákup nového nábytku, který odpovídá věku dětí a ve kterém najdou jen to „svoje místečko“.

Moc děkujeme za vaši pomoc.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT