Pomáhej tím, že si čteš

Nakreslete si svůj film

Nakreslete si svůj film

vybavení dílny v rámci výstavy

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 24. 1. 2017
Datum ukončení: 4. 10. 2017

Určitě znáte filmy Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemný hrad v Karpatech, vždyť na nich není nic dětem nepřístupného! Jejich autorem je Jiří Brdečka, který se ovšem věnoval především animovanému filmu. V rámci veliké výstavy 100 let Jiřího Brdečky na zámku ve Chvalech bude pro vás mimo jiné připravena i dokonalá dílna, kde si vyzkoušíte základy animovaného a trikového filmu, nakreslíte si sami obrázkový scénář.

Výstava bude opravdu rodinná, pro děti i dospělé. Uvítá vás Golem z filmu Císařův pekař, poperete se o jitrnice s nafukovací Adélou, která ještě nevečeřela, okny nahlédnete do Tajemného hradu v Karpatech, před nímž budou instalováni houpací vlkodlaci. Na virtuální střelnici ve stylu Limonádového Joea se utkáte v souboji s padouchy Divokého západu.

Jedna samostatná místnost bude věnována nonstop promítání slavných Brdečkových filmů. Rozpočet celé výstavy je vysoký, ale od vás bychom rádi získali konkrétní podporu pro dílnu, její technické vybavení a provoz po celé čtyři měsíce trvání výstavy. Pomůžete nám?

Vstup pro dětské domovy zdarma, stejně jako pro vás všechny, kdo na projekt přispějete. Stačí říct heslo Čtení pomáhá.

Vaši Jiří Dědeček a Tereza Brdečková

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT