Pomáhej tím, že si čteš

Nevidomá Pavlínka

Nevidomá Pavlínka

knihy a běžecký pás

Cílová částka: 28 950 Kč
Vybráno: 28 950 Kč
Zařazeno: 8. 4. 2011
Datum ukončení: 11. 4. 2011

Maminka vypráví o Pavlínce

Dovolte, abych nás představila – jsme malá rodina, které není osud opuštěných dětí lhostejný. V roce 2004 jsme si ke svým dvěma biologickým klukům vzali 3letou holčičku Pavlínku a o 2 roky později se nám narodil třetí syn.

Pavlínku jsme si odvezli z kojeneckého ústavu v nepříliš dobrém psychickém a sociálním stavu. Ve svých třech letech nekomunikovala, nereagovala na své jméno, neuměla kousat, neuměla projevovat city a projevovala další sociální a slepecké zlozvyky (tlačila si oči, kývala se…). Nesnesla těsný kontakt s druhým člověkem. A tak jsme se pustili do práce: každý den jsme s ní cvičili a rehabilitovali, učili ji...

První úspěch přišel po 4 měsících, kdy začala reagovat na své jméno. A po půl roce uměla rozkousat chleba nakrájený na kostičky. Za rok už dokázala city přijímat i projevovat („Maminko, mám tě ráda.“). V sociální oblasti se výrazně zlepšila: dnes už dokáže bezprostředně navázat kontakt, umí se rozdělit a ochotně spolupracuje. Vyrostla z ní velice šikovná a snaživá holčička.

Ani hudba a sport Pavlínce nejsou cizí. Hraje na klavír a ráda sportuje – jezdí na koni, na kole, lyžuje, plave. Všechno zvládá sama, já na ni jen dohlížím. Sportování v zimě nebo za ošklivého počasí je však horší, proto bychom Pavlínce rádi dopřáli Běžící pás MASTER F-25, cena tohoto zařízení je 19 990 Kč, aby si udržela dobrou kondici i v tomto období.

V současné době chodí do druhé třídy speciální školy, kde se učí Braillovu písmu. Rádi bychom jí koupili knížky psané Braillovým písmem, které jsou však finančně nákladnější. Nejdražší knihou je ta základní - "slabikář" Veselá písmenka, ve kterém se děti seznamují s písmenky a jejich významem. Cena knihy je 6 000 Kč.

Děkuji Vám za důvěru a zájem naši Pavlínce pomoci, velmi si toho vážíme a jsme moc potěšeni, že můžeme být součástí tak krásného projektu, jako je projekt Čtení pomáhá.

nadační fond Rozum a cit Renáta, maminka-pěstounka

Pro Pavlínku již byla získána celá částka - děkujeme.

Garantem pomoci nevidomé Pavlínce je nadační fond Rozum a cit.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT