Pomáhej tím, že si čteš

Pražská gorilí rodina v novém

Pražská gorilí rodina v novém

nový pavilon goril

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 9. 9. 2016
Datum ukončení: 6. 10. 2016

V roce 2013 čelila Zoo Praha již druhé ničivé povodni v novém miléniu. I díky Vaší pomoci se nám podařilo v rekordním čase obnovit v zoo běžný provoz. Ještě jednou Vám za vše velmi děkujeme!

Hrozba další velké – stoleté či dokonce pětisetleté – vody, proti které nepomohou ani plánovaná opatření, však nad zoo visí neustále. A spolu s ní i nebezpečí, že povodeň opět zaplaví stávající Pavilon goril, který se nachází v jejím nejnižším místě. Přemisťování do protipovodňové věže pavilonu je pro lidoopy velmi stresující, jejich případná evakuace by pak byla spojena s obrovskými riziky. Další velká povodeň by tak pravděpodobně znamenala, že bychom museli od chovu našich nejoblíbenějších a nejpopulárnějších zvířat upustit. To pro nás však samozřejmě nepřichází v úvahu!

Našim gorilám se proto chystáme stavět nový pavilon tam, kam se na ně velká voda nedostane, mimo záplavovou zónu. Stavba nového domova pro Richarda a jeho rodinu však kromě velkého úsilí bude stát i nemalé peníze. Budeme Vám proto velmi vděčni, pokud se rozhodnete na stavbu nového pavilonu přispět svým čtením. Váš příspěvek pomůže gorilám bydlet už napořád v suchu!

Moc děkujeme!

Garentem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT