Pomáhej tím, že si čteš

Nunu z Etiopie

Nunu z Etiopie

operace šedého zákalu

Cílová částka: 80 000 Kč
Vybráno: 80 000 Kč
Zařazeno: 15. 7. 2013
Datum ukončení: 7. 9. 2013

Malé Nunu je devět let a žije v Etiopii v Africe. Donedávna viděla pouze na jedno oko, i to ale stačilo, aby ji ostatní děti mezi sebe nebraly a aby ji rodiče neposílali do školy. Pak ale její táta zjistil, že jeho dcera trpí šedým zákalem a že se může snadno vyléčit. Vzal ji proto na kliniku SVĚTLA PRO SVĚT, kde Nunu podstoupila patnáctiminutovou operaci. Kvůli nedostatku jiných pomůcek musela Nunu před operací nosit na oku tenisový míček, aby se jí upravil nitrooční tlak. Už druhý den jí ale pan doktor sundal všechny obvazy a ona poprvé v životě viděla svět kolem sebe oběma očima.

Na světě je 39 milionů nevidomých lidí. Osm z deseti z nich žije v nejchudších zemích v Africe či v Asii. Lidé v těchto zemích většinou přišli o zrak kvůli onemocněním, jako je šedý zákal. Určitě víte, že šedý zákal umí zkušení lékaři snadno vyléčit. Lidé s šedým zákalem v Africe ale tohle většinou nevědí. Zdravotníci SVĚTLA PRO SVĚT proto jezdí až za nimi domů do nejodlehlejších afrických vesniček, aby je vzali na kliniku a tam jim vrátili zrak díky krátké operaci. Pro pacienty je to naprosto přelomový okamžik. Často věřili, že zůstanou nevidomí už do konce života, a podle toho se k nim chovalo i jejich okolí. Když jim ale lékaři na klinikách SVĚTLA PRO SVĚT pomohou, mohou žít svůj život jako všichni ostatní.

Malá Nunu je dnes úplně zdravá díky 800 Kč. Přesně tolik stála její operace. Její rodiče si ji mohli dovolit díky podpoře organizace SVĚTLO PRO SVĚT.

Stejným způsobem můžete i vy změnit život dalším 100 dětem.

Děkujeme Vám!

1 operace šedého zákalu = 800 Kč

SVĚTLO PRO SVĚT

100 operací šedého zákalu = 80.000 Kč

Pomoc nevidomým v Etiopii zajišťuje organizace SVĚTLO PRO SVĚT.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT