Pomáhej tím, že si čteš

Orlík znovu zasahuje

Orlík znovu zasahuje

pracovní místa pro postižené

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 22. 1. 2016
Datum ukončení: 6. 5. 2016

„Hej..!Hej..! Ano! Slyšíte dobře, volám právě na vás! Neznáme se už?“

Již jednou jsme se s Orlíkem procházeli po Praze a pátrali po strážci Staroměstského náměstí. Nyní můžeme zažít nová dobrodružství a projít se po Malé Straně.

Díky této bohatě ilustrované knize se mohou děti a všichni další zájemci vydat na dobrodružnou výpravu za památkami, pověstmi a osobnostmi spojenými s historií Malé Strany. Průvodcem jim bude chlapec Orlík a holub Emil, kteří dětem ukáží všechna známá i méně známá zákoutí této kouzelné čtvrti.

Čtenáři se například dozví, co je maskaron, kam chodíval na kávu Wolfgang Amadeus Mozart, či jména stavitelů chrámu sv. Mikuláše. Nechybí ani návštěva u Johna Lennona či pátrání po trase první autobusové linky v Čechách. Text obsahuje informace o významných dějinných událostech, osobách i jednotlivých stavbách. Děje se tak pomocí poutavě vyprávěných příběhů, na které navazují kvízy a hádanky, které děti řeší. Jsou tak vtaženy do dění, texty a ilustrace podporují jejich fantazii a po pozorném přečtení a případné procházce po ulicích této čtvrti mohou vyluštit šifrovací tabulku, která odhalí jméno památky, na níž se nachází strážce Malé Strany.

Kniha je určena pro všechny zvídavé děti i jejich rodiče. Je vhodná i pro školní kolektivy, kdy se čtenáři nenásilnou formou dozvídají informace o dějinách a výtvarném umění. Je tak možné použít ji v hodinách dějepisu, výtvarné výchovy a dalších předmětech. Stačí ji jen vzít a vyrazit do ulic za dobrodružstvím.

Orlík vás nejen pobaví a poučí, ale i pomůže dát práci lidem s handicapem.

Knihu vydává Nakladatelství PASPARTA fungující jako sociální podnik, který poskytuje pracovní uplatnění lidem s poruchou autistického spektra. Jedná se o lidi, kteří mají často mimořádné schopnosti, nicméně díky svému hendikepu těžko hledají uplatnění na trhu práce.

Pomůžete také?

Garantem pomoci je APLA. APLA

Orlík k vystřižení Zde si můžete stáhnout obrázek Orlíka k vystřižení.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT