Pomáhej tím, že si čteš

Ošetřovatelská péče pro Matěje II

Ošetřovatelská péče pro Matěje II

ošetřovatelská péče

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 22. 7. 2013
Datum ukončení: 9. 9. 2013

Matěj byl obyčejný zdravý kluk s veselýma očima. Rád si hrál, zkoumal svět, dováděl na zahradě, cákal se v bazénu. Prostě dělal všechno jako každý správný tříletý rošťák. Až do toho černého dne, kdy musel na jednoduchou operaci (vyndávali mu mandle) do nemocnice.

Tenkrát se pro něj i pro jeho okolí všechno změnilo a všem se obrátil život naruby. Nikdo přesně neví, co se stalo. Prostě se něco pokazilo a Matěj už není a možná nikdy nebude jako dřív. Už si nehraje, už nezkoumá svět, jeho veselé oči už nejiskří. Elán do života se kamsi vytratil a poznávat svět nemůže, i kdyby chtěl. Možná už nikdy nebude běhat za balónem a smát se svému oblíbenému krtečkovi.

Celý den leží v postýlce, neumí se sám posadit, najíst nebo dojít na nočník. Nemůže dělat věci, které všem ostatním dětem přijdou příliš obyčejné na to, aby se nad nimi byť jen na okamžik pozastavily. Potřebuje každodenní pečovatelskou pomoc, zdravotnické pomůcky, plenky a spoustu speciálních přístrojů, třeba jen aby mohl chodit častěji ven.

Pomozte Matýskovi a jeho rodičům, aby se jim alespoň trošku lépe žilo. Výtěžek i letos umožní jeho rodině, aby Matýsek po dobu čtyř měsíců dostával potřebnou ošetřovatelskou péči.

Pro Matěje

Celý příběh Matěje a jeho rodiny si můžete přečíst na www.promateje.cz.

Garantem pomoci je občanské sdružení PRO MATĚJE.
ZPĚT NA SEZNAM CHARIT