Pomáhej tím, že si čteš

Pohádky z husího brka

Pohádky z husího brka

podpora čtení / pomoc slaným dětem

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 6. 6. 2013
Datum ukončení: 17. 9. 2013

Milý čtenáři,

na tyto stránky tě přivedl zájem o ty, kterým život do cesty postavil nelehké překážky. Podporou tohoto projektu ale také umožníš zrod knihy, která bude naprosto jedinečná a neopakovatelná, neboť bude celá vyrobena ručně!

Nadace Divoké husy se pustila do zajímavého projektu Pohádky z husího brka na pomoc dětem s nevyléčitelným onemocněním, jakým je cystická fibróza. Tzv. slané děti tráví většinu svého života v nemocnicích či intenzivní léčbou. Cystická fibróza je nemoc, která narušuje funkci potních žláz a způsobuje vyšší koncentraci solí v potu. Základní diagnostikou je tzv. potní test. Nemocní mají až pětkrát slanější pot.

Nadace do projektu zapojila známé tváře (herce, zpěváky, atd.), které vymyslí a vlastní rukou napíší pohádku. Celou knihu s ruční vazbou dále obohatí svými pohádkami profesionální autoři dětských knížek, kterými jsou Alena Ježková, Jiří Dědeček a další.

Tento krásný a jedinečný originál bude poté při autogramiádě vydražen a zájemci si budou moci koupit i jeden ze sta výtisků, které budou pro tuto dražbu speciálně vytištěné.

Na jaké pohádky se můžete těšit? Na netradiční pohádky od Michaely Dolinové, Mileny Steinmasslové, Nely Boudové, Ondřeje Kepky a dalších nadšených "spisovatelů".

Díky vaší pomoci se nám podaří vytvořit krásnou knihu, jejích sto výtisků a tak přinést nemocným dětem nejen peníze, ale i velikou radost všem zúčastněným.

Nadace Divoké husy

Garantem pomoci je Nadace Divoké husy

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT