Pomáhej tím, že si čteš

Pomoc v Dětském centru

Pomoc v Dětském centru

podpora dobrovolnictví

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 14. 6. 2011
Datum ukončení: 29. 6. 2011

Pomoc dětem v Dětském centru při FTN v Praze - Krči

„Jsou totiž chvíle v životě, kdy každý potřebuje cítit, že ho má někdo rád, kdy se potřebuje schovat k někomu do náruče a cítit se v bezpečí. A proto jsem tu já. Budu se snažit Ti co nejvíce vyhovět a dát Ti všechnu lásku a něhu, co nosím v srdci, abys ji jednou mohl Ty předat dalšímu…“ - Tento citát z deníčku malého Matouše nejlépe vystihuje podstatu projektu Dobrovolnictví, který je od roku 2005 realizován v Dětském centru (dříve Kojenecký ústav) v Praze 4- Krči.

Projekt je postaven na principu pravidelného docházení vyškolených dobrovolníků do tohoto ústavu. Tito dobrovolníci tráví vždy s konkrétním dítětem (které je k dobrovolníkovi přiřazeno po konzultaci s psychologem Kojeneckého ústavu) minimálně tři hodiny týdně, kdy se mu dobrovolník 100% a naplno věnuje.

Nyní je v projektu zapojeno 80 dobrovolníků, kteří takto spolupečují o 80 dětí. Dobrovolníci si s dětmi hrají, ať již uvnitř či v zahradě ústavu, chovají je, mazlí se s nimi, pomáhají jim učit se chodit, rozvíjejí jejich motorické schopnosti… prostě věnují se miminkům a batolatům či dětem předškolního věku tak, jak by se jim věnovali rodiče.

Cílová částka: 100.000,- Kč částka je použita na celoroční běh projektu, proškolení dobrovolníků a doprovodné celoroční Nadace Terezy Maxové dětem aktivity.

Realizátor projektu: o.s. Malíček

Garantem pomoci dětem je Nadace Terezy Maxové dětem.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT