Pomáhej tím, že si čteš

Pomozte nám propojit dva světy - svět dětí a svět seniorů!

Pomozte nám propojit dva světy - svět dětí a svět seniorů!

veselá babička, veselý dědeček

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 17. 5. 2018
Datum ukončení: 23. 9. 2018

V dnešní uspěchané době se pomalu vytrácí kdysi tak přirozená spolupráce starších lidí s dětmi. Hlavním cílem našeho projektu Babičko, dědečku, pojďme se potkávat – Dva světy je tyto dvě generace opět propojit, umožnit seniorům zapojit se do aktivního společenského života, podělit se s dětmi o své životní zkušenosti a od dětí získávat dětskou energii a radost. Vzájemná inspirace, motivace a sdílení by měly vést k celkovému obohacení všech zúčastněných.

Naším záměrem je také probudit u dětí zájem o čtení, přiblížit jim prostřednictvím čteného pohádkového příběhu (poezie či prózy) určitá povolání a proniknout tak do jeho tajů. Každý senior přijde na setkání převlečen do svého pracovního “úboru”, přinese si pracovní “pomůcky” a tím vším snáze přiblíží dětem své předchozí povolání. Děti tak mají možnost si pracovní nástroje zblízka prohlédnout a osahat. Na závěr setkání věnují babičce či dědečkovi dárek a společně jim zazpívají.

Chceme pomoci vychovávat mladou generaci, která si bude vážit starších seniorů, bude jim pomáhat, naslouchat jim. Zároveň je naším cílem zpestřit život starých spoluobčanů tak, abychom je mohli nazývat veselými a aktivními seniory.

Podpořte i vy naše snažení!

Garantem pomoci je NADOSAH, o.p.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT