Pomáhej tím, že si čteš

Radost z práce

Radost z práce

podpora chráněného pracoviště

Cílová částka: 60 000 Kč
Vybráno: 60 000 Kč
Zařazeno: 29. 3. 2016
Datum ukončení: 8. 9. 2016

Lemniskáta – život bez bariér, o.p.s. je nestátní neziskovou organizací, která provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením. Výrobním programem jsou papírenské výrobky.

Základní myšlenkou chráněného pracoviště je umožnit a zachovat pracovní příležitosti lidem s handicapem v chráněném, ale přitom tvůrčím a vnitřně svobodném prostoru. Usilují o to, aby zaměstnanci nacházeli své sebepotvrzení v práci, získávali nové manuální a sociální dovednosti, ale zároveň cítili, že jsou součástí skupiny lidí, která vnímá individuální potřeby každého jednotlivce a přitom spolu tvoří celistvé společenství.

Výrobní dílna je v provozu od jara 2011, v současné době zaměstnává 11 lidí se zdravotním postižením, kteří s pomocí asistentů vyrábějí především školní sešity pro waldorfské školy, ručně vázané notesy, papírové tašky, přání a další. Dílna má program exkurzí pro školy Boříme bariéry, který propojuje chráněné pracoviště s veřejností. V rámci exkurze v dílně návštěvníci zažívají, že lidé s postižením dokáží tvořit krásné věci, samostatně pracovat a něco je naučit.

Z podpory, kterou získáme, by byl nakoupen výrobní materiál, aby mohli zaměstnanci i nadále rozvíjet svoje dovednosti a svoji zručnost a aby mohly jejich výrobky dělat radost dětem ve školách i jinde.

Garantem pomoci je Divoké husy.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT