Pomáhej tím, že si čteš

Rozšíření zookoutku

Rozšíření zookoutku

rozšíření zookoutku

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 9. 9. 2013
Datum ukončení: 24. 9. 2013

Pomozte nám rozšířit a zlepšit náš zookoutek. Zvířata v zookoutku jsou využívána v rámci zooterapie (terapie prostřednictvím zvířat), která je určena pro děti a dospělé s různým znevýhodněním.

Děti a dospělí se zde mají možnost seznámit s různými našimi hospodářskými zvířaty a domácími mazlíčky. Uživatelé si zde mohou pohladit králíky, kočky, morčata, kozy či kravičku, nakrmit je či se pomazlit. Mohou zde také vidět slepičky obvyklé i neobvyklé, hledat vajíčka či „odvážní“ si vyzkoušet ruční dojení koz. Všechny tyto zážitky nabízíme našim uživatelům v rámci zooterapeutických, vzdělávacích či volnočasových programů. Všechna naše zvířata budou soustředěna na jednom místě.

Co zookoutek přináší našim uživatelům?

  • Možnost seznámit se v bezpečném prostředí s řadou hospodářských a domácích zvířat, se kterými by se např. „městské děti“ jinde nesetkaly.
  • Seznámit se s jejich potřebami, se zásadami vzájemného soužití lidí a zvířat.
  • Získat nové poznatky, dovednosti, zajímavě strávit svůj volný čas.
Nabídnou možnost trávit příjemné chvíle celé rodině v rámci výletů. Snahou naší organizace bude také tento zookoutek otevřít široké veřejnosti a udělat jej přístupný bez doprovodu pracovníků. U každého zvířecího druhu budou umístěny informační cedule, které budou seznamovat návštěvníky s konkrétním zvířetem, jeho potřebami a no. s. Koníček zajímavostmi.

Garantem pomoci je o. s. Koníček.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT