Pomáhej tím, že si čteš

Slumové centrum Čalantika

Slumové centrum Čalantika

zajištění chodu slumového centra

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 8. 11. 2013
Datum ukončení: 11. 12. 2013

Už jste někdy slyšeli o slumovém centru Čalantika Bangladéši? Je to místo, které navštěvují děti, jejich rodiče i prarodiče a seznamují se tu s věcmi a činnostmi, které se nám mohou zdát zcela samozřejmé. Děti se tu učí číst, psát a počítat, ale třeba také to, jak se čistí zuby nebo správně myjí ruce. Rodiče a prarodiče se tu dozvídají, proč je důležité posílat děti do školy, jaká mají práva a povinnosti a jak o sebe a své děti pečovat. Řada dětí totiž musí místo školy pracovat – sbírají papír a plasty, pracují v textilních továrnách, starají se o domácnost a mladší sourozence nebo prodávají na trzích.

Slumové centrum Čalantika otevřela ADRA letos v srpnu v jednom chudinských slumů v hlavním městě Bangladéše v Dháce. Slum je místo, kde lidé žijí v improvizovaných obydlích postavených ze všeho, co je po ruce. Ve většině slumů chybí pro nás běžně dostupné věci jako pitná voda, kanalizace, elektřina nebo dlážděné cesty. Lidé, kteří tu žijí, jsou velmi chudí, nemají práci a bez vzdělání ji ani nemohou najít.

Slumové centrum Čalantika v tuto chvíli navštěvuje 50 dětí, pro které ADRA zajišťuje pravidelnou školní docházku, zdravotní ošetření, zájmové aktivity po škole a teplé jídlo.

Věříme, že každý člověk má právo na dětství bez práce a každému by mělo být umožněno takové dětství prožít. A co vy? Přidáte se k podpoře dětí ve slumech? 100 000 Kč pokryje náklady spojené s provozem centra pro 50 dětí na 3, 5 měsíce. Z této částky ADRA zajistí školní pomůcky a učebnice pro děti, platy učitelů, pronájem prostor centra, výživné jídlo, svačiny a léčebná ošetření dětí.

humanitární organizace ADRA.

Garantem pomoci je humanitární organizace ADRA.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT