Pomáhej tím, že si čteš

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka II

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka II

vydání knížky

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 6. 1. 2014
Datum ukončení: 4. 3. 2014

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka je zaměřen na letošní žáky prvních tříd základních škol a pro žáky druhých, případně třetích ročníků speciálních škol z celé republiky. Žáci se do projektu hlásí prostřednictvím dětských oddělení veřejných knihoven, která pro ně připravují téměř celý školní rok různé zajímavé akce, jako jsou například besedy se spisovateli a ilustrátory, knižní výstavky, společná čtení dospělých s dětmi a podobně. Cílem projektu je přivést děti hned od počátku školní docházky do knihoven a vytvořit u nich jak návyk na pravidelnou četbu, tak rozšiřovat jejich dovednosti v získávání informací ze všech možných dostupných zdrojů. Včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium.

Úspěšní účastníci projektu obdrží na závěr první třídy zdarma „Knížku pro prvňáčka“. Je specifická tím, že je napsána a ilustrována pouze pro prvňáčky v příslušném školním roce do projektu přihlášené a nedá se nikde koupit. Letos dostanou děti krásnou knížku spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda.

Peníze potřebujeme na vydání co největšího množství výtisků knížky, aby mohlo být odměněno co nejvíce přihlášených dětí. Loni dostalo knihu 23 000 dětí.

Projekt má za sebou pět úspěšných ročníků a za tu dobu se ho účastnilo více než 73 000 prvňáčků. Předchozí Knížky pro prvňáčka napsali Ivona Březinová, Jiří Kahoun, Daniela Krolupperová, Miloš Kratochvíl a Radek Malý, ilustrovali je Vlasta Baránková, Jiří Fixl, Eva Sýkorová-Pekárková, Renáta Fučíková a Alžběta Skálová, tedy samí významní tvůrci české literatury pro děti a mládež.

Za vaši podporu moc děkujeme.

Od čtvrtého ročníku projekt převzal Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Více informací na www.skipcr.cz.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT