Pomáhej tím, že si čteš

Velikonoce 2018 s Kuřetem

Velikonoce 2018 s Kuřetem

Kolik vybereme za jeden měsíc?

Cílová částka: 140 650 Kč
Vybráno: 140 650 Kč
Zařazeno: 14. 3. 2018
Datum ukončení: 14. 4. 2018

Znáte žluté Kuře se záchranným kruhem? Letos s námi oslaví 20. narozeniny a vy mu jako dárek k narozeninám můžete dát své čtení knih. Společně tak nasbíráme finanční pomoc pro děti, které se narodily s mentálním nebo fyzickým postižením nebo pro ty, o které se rodiče nestarají. Komu letos Kuře pomáhá, se můžete podívat zde.

V loňském ročníku Kuře podpořilo 33 celoročních projektů na pomoc ohroženým dětem a šest konkrétních dětí – individuálních žadatelů o přímou pomoc.

Mezi nimi byla na příklad i Eliška.

Že s Eliškou (4, 5 roku) není něco zcela v pořádku, se ukázalo v jejích třech měsících věku, kdy se začala opožďovat ve vývoji a zvláštně natahovala nožičky. Neurolog rodičům doporučil rehabilitaci se speciálním cvičením a Eliška chodila každé čtyři měsíce na kontroly na EEG, zda netrpí epilepsií. Cvičení sice Elišce prospívalo, ale ve vývoji stále zaostávala. Proto s ní šli rodiče v jejím 1, 5 roce na speciální vyšetření – diagnostický pobyt ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Na základě toho byla u holčičky stanovena diagnóza: Angelmanův syndrom, což je genetické onemocnění, díky kterému má Eliška problém s rovnováhou a kterým trpí asi 30 dětí v republice.

Pomozte blízkým a dětem s podobným příběhem jako má Eliška.

Na krátké video s Eliškou se můžete podívat na tomto odkazu.

Na další příběhy podpořených dětí se můžete podívat zde.

Garantem pomoci je NROS.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT