Pomáhej tím, že si čteš

Vyrůst na nožičkách není mým osudem

Vyrůst na nožičkách není mým osudem

ozdravný pobyt a zdravotní pomůcky

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 15. 7. 2016
Datum ukončení: 13. 10. 2016

Ahoj všem,

jmenuji se Míša Hic a narodil jsem se 12. 11. 2010 v Prostějově jako zdravé miminko. Začal jsem chodit až ve 22 měsících a po odběrech krve u mě vzniklo podezření na neléčitelnou, zákeřnou progresivní nemoc, s názvem Svalová dystrofie typu Duchenne, která byla bohužel dne 6. 6. 2013 na genetickém oddělení FN OLOMOUC potvrzena. Hodně se tím změnil můj život. Momentálně chodím i delší vzdálenosti, ale neběhám, neskáču a mám problémy s chůzí do schodů, které zvládnu jen s pomocí. Hlavním úsilím mých rodičů je a bude, abych neusedl na invalidní vozík, nepociťoval, že jsem vážně nemocný a užíval si dětství na plný pecky jako každý zdravý chlapeček. Jsem živé dítko, které chvíli neposedí. Chodím do školky, miluju motorky, vláčky, hasiče a hlavně našeho pejska Jůlinku. Chci zvládnout ještě spoustu věcí a být aktivní, dokud mě nemoc neupoutá na invalidní vozík.

Držte mi palce, abych se jednou uzdravil !!!!!!!

Duchennova svalová dystrofie je vrozené a zatím neléčitelné onemocnění, které se projevuje převážně u chlapců. Toto onemocnění je charakteristické postupující svalovou ochablostí. Nejdříve postihuje nohy a pánevní svalstvo, později se rozšiřuje na horní končetiny, krk, dýchací svaly a nakonec srdeční svalstvo. Nejpozději kolem desátého roku jsou chlapci upoutáni na invalidní vozík.

Vzhledem k tomu, že se bude Michálkův stav postupně zhoršovat, budeme muset udělat řadu opatření směřující k zajištění "normálního" běhu života, což bude stát nejen velké vypětí sil, ale také hlavně vynaložení nemalých  finančních prostředků. I díky Vaší podpoře můžete přispět na nákup vitaminových doplňků, zdravotních pomůcek, ozdravných pobytů a úprav bydlení.

Za vaši podporu moc děkujeme

rodiče

Garantem pomoci je Čtení pomáhá

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT