Pomáhej tím, že si čteš

XXVI. Plavecké léto pro osoby s tělesným postižením

XXVI. Plavecké léto pro osoby s tělesným postižením

plavecký pobyt

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 13. 6. 2018
Datum ukončení: 5. 9. 2018

Pomozte spolu s KONTAKTEM bB uspořádat jedinečný třítýdenní plavecký kemp pro více než 130 plavců s tělesným postižením.

26. ročník je před námi! Již sedmým rokem jste vy, milí čtenáři, prostřednictvím projektu Čtení pomáhá, důležitým pilířem pro jeho uspořádání. Tři týdenní pobyty určené pro osoby s tělesným postižením jsou naplněné intenzivním celodenním programem, který všichni zvládnou a který pozitivně ovlivní jejich fyzickou a psychickou stránku. Akce je určena pro děti, mládež a dospělé osoby se zdravotním postižením - především s dětskou mozkovou obrnou, vrozené vývojové vady a poúrazové stavy. Další cílovou skupinou jsou i rodiny těchto dětí. Účastníkům zajišťujeme osobní asistenci tak, aby rodiny měly prostor k regeneraci a znovunabytí sil k celoroční péči. Osobní asistenti a plavečtí instruktoři jsou z řad dobrovolníků, zapojených do celoroční výuky plavání – většinou z řad studentů humanitně zaměřených oborů (speciální či sociální pedagogika, fyzioterapeuti atd.), kteří tak přicházejí k cenným zkušenostem uplatnitelným v jejich budoucím povolání.

Plavecké léto je pro osoby s tělesným postižením ideální příležitostí k intenzivní práci na zlepšení fyzické kondice, o které se spolehlivě postará plavání dvakrát denně doplněné o rehabilitační a kondiční cvičení. Na programu dne je i doplňkový a vzdělávací program. Na závěr každého turnusu probíhají plavecké závody, kde si účastníci změří svoji kondici. Někteří plavci změří svoje síly s paralympijskými reprezentanty, někteří překonávají 50m trať úplně poprvé, začátečníci nebo plavci s velmi těžkým handicapem se do závodu vydávají s podporou asistenta, což by na oficiálních závodech možné nebylo – tady jde ovšem nikoliv o vítězství, ale posun vlastní laťky.

Podle výpovědí účastníků je Plavecké léto akcí, na kterou se celý rok těší a na kterou dlouho vzpomínají.

XXV. Plavecké léto pohledem účastníků.

Očima plavců

Byla jsem tu poprvé a před tím jsem se bála, ale už první den jsem věděla, že to bude super. Naučila jsem se plavat skoro sama na znaku. Adéla G., 14 let.

Na to, že bylo často deštivo a větrno, to bylo krásné a užila jsem si to. Všichni byli ochotní, což je velmi dobré a těším se na příští rok. Lucie, 10 let.

Bylo to náročné a naprosto skvělé. Škoda, že to vždycky tak rychle uteče. Poznal zas spoustu nových přátel. Zkvalitnil jsem si kvalitu plaveckých způsobů a udělal si osobák při závodech, takže jsem úplně spokojený. Jakub, 16 let.

Očima dobrovolníků a doprovodů

Ranní jóga + plavání bylo super. Na dceři byl letos vidět pokrok. Je to z hlediska osobnosti a dospívání důležité, má tu možnost větší svobody, začala více chápat a používat vlastní tělo. Děkujeme za tuto příležitost. Jason, 48 let.

Donutil jsem se se sebou něco udělat, za což vám děkuju. Pokusím se v tom i po Plaveckém létě pokračovat. Zjistil jsem, že se neutopím a že se dokážu ve vodě pohybovat vpřed. Počítejte se mnou i příští rok. David, 23 let.

Hrozně rychle to uteklo a já odjíždím nabitá na 1000%. Poznala jsem spoustu nových lidí a taky o něco lépe sama sebe. Lucie, 26 let.

Plavecká akademie bez bariér KONTAKTU bB použije finanční prostředky na úhradu nezbytných nákladů pro realizaci akce, jako jsou náklady na ubytování, stravu, pronájem bazénu či mzdy plaveckých instruktorů.

Garantem pomoci je KONTAKT bB.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT