Pomáhej tím, že si čteš

Zvířata v nouzi

Zvířata v nouzi

líhně a voliéry

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 8. 4. 2011
Datum ukončení: 21. 4. 2011

MERLIN – záchranná stanice pro divoká zvířata

Záchranná stanice Merlin je nezisková organizace, která již 14 let pomáhá zvířatům v nouzi, a to především v Praze a okolí. Nejčastěji se jedná o mláďata vypadlá z hnízd, opuštěná mláďata nebo o poraněná či nemocná zvířata. Záchranná stanice je umístěná v Praze-Cholupicích.

Zde zvířatům dáváme první pomoc a základní i dlouhodobou péči. Ve většině případů zůstávají zvířata v naší péči, ale v některých případech využíváme pomoci a možnosti umístění ve spolupracujících zařízeních, např. ve stanice Nový domov – útulku pro ježky v Praze-Jinonicích.

Naše záchranná stanice každý rok převezme do péče více než sto živočichů. Často se jedná o mláďata vypadlá z hnízd či vajíčka z ohrožených hnízd. My musíme zcela nahradit přirozené rodiče umělým zahříváním vajíček v líhni, krmením čerstvě vylíhlých mláďat a samozřejmě i krmením v průběhu růstu. Naším cílem je navrátit tato zvířata do volné přírody. Jsme připraveni na výuku letu, cvičení schopnosti nalézt potravu, u dravců i na výuku lovu přirozené kořisti. Bez těchto znalostí by v přírodě žádné mládě nepřežilo.

Přijímáme i poraněná zvířata. Jedná se o úrazy elektřinou, nárazy do automobilů, oken, plotů. Pokud zvíře toto poranění vůbec přežije, tak není většinou schopné žít ve volné přírodě, a proto je umisťujeme ve stanici, v expozicích pro veřejnost.

Váš příspěvek je určen na nové líhně mláďat, odchytové pomůcky a materiál na stavbu nových voliér a klecí.

Společnost ochrany dravců a sov - MERLIN Pro zvířata v nouzi již byla získána celá částka - Děkujeme.

Více se dozvíte na stránkách Společnosti ochrany dravců a sov – MERLIN.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT