Pomáhej tím, že si čteš

Čteme pro Kuře 2024

Čteme pro Kuře 2024

Aneb podpořme děti s autismem.

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 5. 3. 2024

Sbírka Pomozte dětem a její maskot žluté Kuře se záchranným kruhem pomáhá dětem se zdravotním postižením, sociálním znevýhodněním a dětem ohroženým agresivitou. Podporujeme takto znevýhodněné děti, aby měly plnohodnotný a radostný život a spokojené dětství v bezpečí.

Máš chuť přispět i ty a pomoci tak s Kuřetem dětem?

Máš možnost! Za každý správně vyplněný kvíz na těchto stránkách a darování na náš projekt se kuřecí konto navýší o 50 Kč!

Cíle máme vysoké, a to získat až 100 000 Kč! To znamená vyplnit 2 000 testů! Ale věříme, že s pomocí tebe a tvých kamarádů to dokážeme.

A kam vybrané peníze poputují?

Jednou z činností, kterou projekt Pomozte dětem podporuje, je celoroční péče o znevýhodněné děti. Pravidelná péče a důvěra, kterou mezi sebou děti, rodiče a pracovníci z neziskových organizací mají, je to, co rádi s Kuřetem podporujeme. Za získané peníze mohou tak děti jet na odlehčovací pobyty, chodit na rehabilitace, setkávat se pravidelně s kamarády, navštěvovat zařízení, která jim pomáhají.

Takováto zařízení navštěvují i děti trpící tzv. PAS neboli poruchou autistického spektra. Tyto děti mohou mít lehké, ale až velmi těžké poruchy mentálního vývoje a je potřeba o ně pravidelně pečovat. Díky odborné pomoci pečovatelů z neziskových organizací se mohou děti naučit lépe zvládat svoje obtíže a lépe tak fungovat v komunikaci s rodiči, pečovateli a ostatními. Za získanou částku 100 000 Kč, pomůžeme dětem v České republice zajistit (následující pomoc v jejich péči:

- Pomůžeme zajistit pravidelná individuální a skupinové setkávání dětí s PAS s odbornými pracovníky.

- Podpoříme pořádání společných volnočasových aktivit dětí s PAS.,

- Zajistíme odborné a vyškolené pracovníky pro péči o děti s autismem.

Garantem pomoci je NROS.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT