Pomáhej tím, že si čteš

Pomozte koupit koně, který pomáhá!

Pomozte koupit koně, který pomáhá!

Terapeutický kůň

Cílová částka: 60 000 Kč
Vybráno: 60 000 Kč
Zařazeno: 2. 11. 2020

Bylo, nebylo, před 23 lety na statku v městečku Březová se jednoho dne sešlo několik hodných lidí různých profesí a chtěli pomáhat dětem.

Líbila se jim myšlenka umožnit léčebnou jízdu na koni dětem s postižením. Postupem času se z myšlenky stala skutečnost a začali organizovat pobyty na statku, letní dětské tábory a exkurze. Protože byli šikovní, koupili si zemědělskou usedlost v Miskovicích. Tady začali budovat hipoterapeutické středisko, které svými parametry a zabezpečením provozu odpovídá nejvyšší kvalitě poskytovaných služeb v této oblasti. Jejich klienty jsou děti, dospělí, ale i senioři s nějakým znevýhodněním či postižením. Možnost být na statku v Miskovicích, přináší všem spoustu radosti. Jednak radost z kontaktu se zvířaty a taky radost z toho, že mohou být na čerstvém vzduchu.

V současnosti mají 4 koně s licencí, ale pro jezdce s vyšší váhou, mají pouze 1 klisnu. Bohužel klisna už je starší a tudíž ji nemohou využívat tak často, aby mohli vyhovět všem zájemcům o terapii. Potřebovali by ještě jednoho chladnokrevného koně těžšího typu, jehož cena se pohybuje okolo 80 000 až 90 000 Kč.

A co to znamená pro nás? Že jim můžeme pomoci tohoto koníka koupit!

Podpořte spolu s námi děti, dospělé a seniory, kterým kůň může pomoci.

Děkujeme vám za vaší snahu a přejeme spoustu krásných dní v přírodě a se zvířátky!

Garantem pomoci je Divoké husy.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT