Pomáhej tím, že si čteš

Děti v pěstounských rodinách

Děti v pěstounských rodinách

Odlehčující péče a doučování dětí v pěstounských rodinách

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 67 700 Kč
Zařazeno: 6. 12. 2022

Pro přispění se musíš nejdříve zaregistrovat a splnit test.

Ne každé dítě má to štěstí vyrůstat v láskyplné rodině. Mnoho opuštěných dětí tráví svoje dětství a dospívání v dětském domově. Je ale mezi námi hodně těch, kteří umí dát opuštěnému dítěti bezpečný domov, lásku a pocit jistoty. Jsou to náhradní rodiny.

Paní Janě v červnu 2021 byly do pěstounské péče svěřeny tři děti, sourozenci. Jan(4), Eva(5), Lenka (6). Pěstounka je samoživitelka. Jana říká: „po 10leté práci v dětském domově a zralé úvaze jsem přijala tuto sourozeneckou skupinu malých dětí i vzhledem k tomu, že mám vystudovanou sociální a speciální pedagogiku.

Paní Jana se zajímá o zdárný vývoj všech dětí. Nejdříve musela vyhledat odborníky lékaře, aby mohla dětem poskytnout např. stomatologickou péči, kdy děti měly chrup ve velmi žalostném stavu. Také začaly navštěvovat pedagogicko-psychologickou poradnu a následné terapie.

Jana říká: „Při převzetí do pěstounské péče děti zajímalo jen jídlo. Vydržely sedět u stolu a čekat, než se dovaří a dostanou najíst. Snědly neuvěřitelné množství jídla. Nyní již jídlo pro ně není prioritou.“

V současné době se pěstounka potýká s následky nedávno prodělané klíšťové encefalitidy, kdy trpí velkou únavou a bolestí hlavy. Když onemocněla velkou pomocí ji byla 20 letá studentka Nikola, která se o děti postarala. Nyní paní Jana začíná opět pracovat, ale je třeba opět pomoci v pondělí a ve středu s vyzvedáváním dětí ze školky a hlídáním dětí, než maminka pěstounka přijde z práce.

Jana dodává: „Je velmi obtížné sehnat hlídání ke třem malým dětem, nikdo si nechce vzít takovou zodpovědnost“.

Vzhledem k tomu, že se o děti stará sama a jejich příchod do rodiny byl finančně náročný a také nemá žádnou oporu ani blízké příbuzné, rodiče už nežijí a syn žije v zahraničí, obrátila se na nás o pomoc.

Rádi bychom paní Janě přispěli na respitní (odlehčující) péči ke třem dětem.

Pomůžete i vy?

Garantem pomoci je Rozum a cit.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT