Pomáhej tím, že si čteš

Vůně koláčů

Vůně koláčů

Odborné učiliště - pekárna pro masajskou komunitu

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 13. 11. 2022

Kdo by nemiloval vůni ještě teplého pečiva nebo koláče od maminky! Některé děti ale tuhle možnost nemají a nikdy mít ani nebudou…Masajské děti, kterým pomáháme společně s organizací Redtribe, jsou často rády i za starý kousek chleba. Ale my jsme se rozhodli, že jim tuhle smyslovou fantazii umožníme!

Pečení a vaření jsou dovednosti, které jsou v Keni velmi cenné, v masajské komunitě však prakticky neexistují. My ale věříme, že můžeme děti v naší základní škole Maasai Academy těmto dovednostem úspěšně naučit. Rozhodli jsme se tedy zřídit návazné truhlářské učiliště, které rozšíříme o pekárnu!

Umění péct umožní našim absolventům proniknout do rostoucího cateringového průmyslu v Keni, který nabízí spoustu pracovních příležitostí. Vidíme také příležitost zpětně generovat pro projekt tolik potřebný příjem a tím mu umožnit být finančně udržitelným a nezávislým. Toho lze dosáhnout prodejem produktů, jako je chléb a sušenky, které studenti vyrobí během kurzu. Výrobky z pekárny budou navíc poskytovány studentům Maasai Academy jako svačina v rámci potravinového programu, který pro školu již zřizujeme díky zemědělskému projektu Shamba (na který nám projekt Čtení pomohl sehnat část nákladů. Patří mu naše velké díky.)

Věříme, že program tréninkové žákovské pekárny poskytne mladým lidem získat dovednosti, které jim umožní založit si vlastní firmu nebo pracovat na projektech RedTribe jako placení zaměstnanci.

Ze srdce vám děkujeme!

Lejla Abbasová a tým nadačního fondu Asante Kenya a Redtribe

Garantem pomoci je ASANTE KENYA.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT