Pomáhej tím, že si čteš

Abilympiáda 2017

Abilympiáda 2017

dovednostní soutěž

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 11. 4. 2017
Datum ukončení: 17. 9. 2017

Milí mladí čtenáři,

uběhl další rok a rádi bychom Vás opět pozvali na příjemnou květnovou sobotu k nám do „Jedle“ na pražském Vyšehradě na již tradiční Abilympiádu.

Abilympiáda je každoroční celorepublikovou dovednostní soutěží pro děti a mládež s tělesným, smyslovým nebo mentálním postižením s cílem ukázat, že při poskytnutí adekvátních podmínek mohou výkony mladých s handicapem být srovnatelné s výkony mladých lidí bez zdravotního postižení. Soutěží se zde v 15 různých oblíbených disciplínách (např. keramika, hry na počítači, korálkování, skládání puzzle, cukrářství…)

Děti zde nejen soutěží – mají zároveň jednu z mála příležitostí poznat nové kamarády z celé republiky. Letošní ročník proběhne v duchu významné historické osobnosti – císařovny Marie Terezie, která se narodila přesně před 300 lety a která poctí Abilympiádu svou návštěvou.

Naším cílem je, aby si děti s různým typem zdravotního postižení „užily svůj hezký den“. Příjemnou atmosféru soutěžení se snažíme doplnit pro někoho možná drobnostmi, pro většinu účastníků však důležitými „dílky“, které nakonec složí mozaiku pěkných zážitků a vzpomínek. Mezi ně patří nejen pohoda a úsměvy, ale také zajištění realizace jednotlivých disciplín, občerstvení a drobné ceny pro všechny, kteří se ten den naplno snaží - podle svých možností.

Proto Vás prosíme, abyste nám pomohli získat potřebné finanční prostředky na zajištění letošního ročníku. Za pomoc moc děkujeme.

Garantem pomoci je Nadace Jedličkova ústavu.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT