Pomáhej tím, že si čteš

Andělé, kteří pomáhájí

Andělé, kteří pomáhájí

Pomozte těm, kteří pečují o těžce nemocné a umírající!

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 23. 5. 2020
Datum ukončení: 31. 10. 2020

Každý z nás bude jednou prožívat poslední měsíc, týden, den, hodinu či minutu svého života. Nikdo z nás ale neví přesně, kdy, kde a jak to bude. Jsou lidé, kteří si jako své povolání zvolili starost o nevyléčitelně nemocné (ať mladé nebo vysokého věku) a přichází za těmi, na které v jejich tíživé situaci sama rodina či běžná lékařská péče nestačí. Tito hospicoví pracovníci a zdravotní sestry jsou takovými anděly strážnými během doprovázení umírajících a dokáží jim být nablízku právě v těchto těžkých situacích.

Tato náročná a velmi potřebná práce pomáhá uklidnit situaci v rodině umírajícího. Nabízí pomocnou ruku při zajištění speciální lékařské péče a pravidelného doprovázení. Domácí hospicová péče všestranně podporuje rodiny, které na sebe převezmou péči o umírajícího nemocného, aby mohl konec života prožít doma mezi svými blízkými. V domácím prostředí pomáhá hospicový personál kvalifikovaně zvládnout bolest a další průvodní jevy konečné fáze nádorového onemocnění. Spolupracují s ošetřujícími lékaři a specialisty na léčbu bolesti. Zajišťují duchovní a sociální péči. Nezapomíná se ani na domácí ošetřovatelskou péči, odborné sociální poradenství pro nevyléčitelně nemocné, umírající a jejich blízké i půjčovnu zdravotních a kompenzačních pomůcek.

Často dopředu neví, kolik lidí se přihlásí o hospicovou péči a jak dlouho bude starost o člověka odcházejícího z tohoto světa potřebná. Nastávají nečekané i náročné situace, kdy se u těžce nemocného střídá pečující tým během dne i v noci. Je to velký rozdíl umírat opuštěný sám někde za plentou, nebo když vás někdo drží za ruku, hladí na tváři a utírá pot z čela.

Jak je z výše uvedeného jasné, hospicoví pracovníci mají velmi náročné povolání, potřebují si také odpočinout a nabrat síly! Na toto již mnoho let myslí horské středisko Eljon ve Špindlerově Mlýně, které poskytuje zázemí pro setkávání hospicových pracovníků a dobrovolníků. V letošním roce se zde bude konat již 59., 60. a 61. setkání. U nás na horách se jim velmi líbí, sjíždí se sem z celé republiky a vždy načerpají nové síly. Hlavním tématem je předcházení možnému „vyhoření“ těchto osob, které jsou většinou po dlouhou dobu vystaveny velké fyzické, psychické i duchovní zátěži.

Když nám pomůžete, budou k nám moci i nadále tito lidé jezdit! Tímto se i vy na dálku budete hojivě dotýkat těch nepotřebnějších.

Vážíme si toho a ze srdce děkujeme!

Středisko Eljon ve Špindlerově Mlýně

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT