Pomáhej tím, že si čteš

Budování studny u školy v Desforges (Haiti)

Budování studny u školy v Desforges (Haiti)

vrtání studny

Cílová částka: 130 000 Kč
Vybráno: 130 000 Kč
Zařazeno: 4. 10. 2013
Datum ukončení: 25. 10. 2013

Haiti patří mezi 10 nejchudších zemí současného světa. Země se stejně velkou populací jako Česká republika se kromě obrovské chudoby potýká také s nedostatkem zdrojů pitné vody. Mnoho dětí proto musí chodit každý den i více než 5 kilometrů k nejbližšímu potoku, aby přinesly vodu pro celou rodinu.

Projekt Praga-Haiti se zaměřuje na vrtání studní s pitnou vodou na vyprahlém severozápadě Haiti, kde studny nelze budovat bez těžké techniky. Pracovníci projektu přivezli na ostrov české nákladní auto Praga V3S a vrtací soupravu. Celkem 6 měsíců ročně pak na Haiti pracují čeští vrtaři studní, kteří budují studny pro Haiťany přímo v jejich vesnicích. Jedna taková studna vyjde až na 130 000 Kč.

Rádi bychom vybudovalí studny v blízkosti školy ve vesnici Desforges – nedaleko městečka Bombardopolis. Děti, které chodí do této školy, musí takřka všechen volný čas mimo školu strávit na cestě pro vodu a zpět. Navíc během vyučování nikdy nemají dostatek vody, aby se napily, nebo si umyly ruce. Vybudování studny v jejich vesnici by jim život nejen zpříjemnilo, ale úplně změnilo: Po vyučování by se mohly věnovat úkolům, mohly by si hrát, pracovat, mohly by se umýt každý den...

Podpořte vybudování této studny svým čtením a pomozte svým vrstevníkům, kteří žijí na druhé straně zeměkoule – jsou vám podobní více, než si myslíte!

občanské sdružení Fidcon Praga-Haiti

Více informací o projektu Praga-Haiti můžete nalézt na webových stránkách www.praga-haiti.cz, seznam a mapy vybudovaných studní www.praga-haiti.cz/studny.

Garantem pomoci je občanské sdružení Fidcon.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT