Pomáhej tím, že si čteš

Centrum Liščina

Centrum Liščina

vybavení dílničky

Cílová částka: 30 000 Kč
Vybráno: 30 000 Kč
Zařazeno: 4. 3. 2014
Datum ukončení: 20. 3. 2014

Občanské sdružení Vzájemné soužití provozuje tři centra pro děti a mládež - komunitní centra, která se nacházejí v sociálně znevýhodněných ostravských lokalitách. Činností center naplňujeme jeden z hlavních cílů celé organizace - tvůrčí a volnočasové aktivity pro děti a mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí se záměrem rozvíjet jejich osobnost.

Děti a mládež z centra na Liščině by byly rády za možnost trávit svůj čas v „Dílně pro kutily“ a navštěvovat kroužek ručních prací, získávat zručnost a tvořit zde vlastnoruční výrobky, kterými se poté prezentují na různých akcích nebo je věnují dalším potřebným dětem, čímž projevují solidaritu dalším lidem (např. v dětských domovech, dětem z africké Keni) nebo jimi potěší seniory (v rámci návštěv a uměleckých vystoupení v těchto zařízeních).

Děti a mládež se zde učí manuálním dovednostem a zručnosti – pracovat se dřevem, korálky, materiálem na výrobu polštářků, ozdobných zvonečků, váz apod. Originální výrobky slouží i ve prospěch komunity (děti a mládež si takto samy zvelebují prostory center a okolí – lavičky apod). Tyto praktické aktivity mají kromě pozitivního vlivu na jejich dovednosti, hodnoty a vztah k lokalitě i vyrobeným věcem i další přínos do budoucna – děti a mládež si oblíbí určitou aktivitu a díky ní pak mají motivaci a inspiraci nadále se rozvíjet a vzdělávat (např. ve školním roce 2013 nastoupilo 6 kluků a holek na střední školu / do učebního oboru, kdy jsme jim pomohli s výběrem – např. zedník, kuchař – číšník, automechanik, kosmetička apod.).

Vzájemné soužití o.s.

Moc děkujeme, že spolu s námi dětem pomáháte.

Garantem pomoci je Vzájemné soužití o.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT