Pomáhej tím, že si čteš

Centrum zdravotně postižených

Centrum zdravotně postižených

bezbariérové šatny

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 7. 3. 2014
Datum ukončení: 3. 4. 2014

1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech, o.s. se zabývá sociálními, kulturními a sportovními aktivitami pro osoby se zdravotním postižením zrakovým, sluchovým, tělesným, mentálním a kombinovaným bez rozdílu věku.

Zakladatel a nynější ředitel Centra, pan Jiří Smékal, juniorský a seniorský Mistr ČSSR v řecko-římském zápase a dlouhodobý trenér mládeže i s různým zdravotním postižením, se rozhodl předat své sportovní zkušenosti mladým lidem s handicapem. Díky zápasnickému sportu, který se skládá z gymnastiky, atletiky, vzpírání, kondičního cvičení, míčových her a dalších dovedností, vyrůstají pod jeho vedením čeští, evropští a světoví rekordmani v různých sportovních disciplínách. Nejdříve se mu podařilo vybudovat svým osobním dobrovolným přičiněním malou tělocvičnu. V roce 2005 se centru postupně podařilo dokončit velkou bezbariérovou halu, kde lidé každodenně provozují pohybové aktivity na všech úrovních - rekreační, rehabilitační, kondiční a vrcholové. Zájemcům o sport se zde nabízí vhodné podmínky pro provozování paralympijských a olympijských sportů.

V současnosti potřebujeme rozšířit prostory bezbariérové šatny s nezbytnými úpravami pro lepší pohyb osob s těžkým zdravotním postožením, včetně uložení mechanických, elektrických vozíků, vozíku do sprchy apod., v celkové výši 500 tisíc Kč. Vaším čtením nám můžete k této částce přispět.

Předem děkujeme za pomoc a všechny vás zveme k návštěvě našeho centra, kde se budete moci osobně přesvědčit o prospěšnosti tohoto projektu.

Oblastní spolek ČČK České Budějovice

Garantem pomoci je Oblastní spolek ČČK České Budějovice.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT